חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

איך אפשר לעזור לילדים עם הפרעות קשב וריכוז לקראת העלייה לכיתה א'


החופש הגדול הוא הזמן האולטימטיבי לחזק את הילדים לקראת העלייה לכיתה א' - להתחלה החדשה, למסגרת שהם לא מכירים ולכניסה לעולם תוכן שונה.
כשלילדים יש הפרעות קשב וריכוז, השינוי החד הזה בשגרת החיים גורם להורים רבים לחשוש מיכולתם של הילדים להשתלב במסגרת ולהסתגל אליה, ולצלוח את האתגרים הלימודיים והחברתיים שאיתם מתמודדים כל ילדה וילד באשר הם.
הנה כמה עצות שיעזרו להורים ולילדים להתכונן כראוי לכיתה א׳. 
קבלו אבחון לפני ששנת הלימודים תתחיל
אם עדיין הילדים עדיין לא קיבלו אבחנה רשמית ואתם חושדים שיש להם קשיי קשב וריכוז, הכי טוב לקבל אבחון מקצועי במהלך החופש הגדול כדי שתוכלו לדעת חד משמעית אם החשש שלכם אכן מבוסס.
יש כל מני כלים שמשמשים לאבחון של הפרעות קשב וריכוז, ואחד הכלים הפופולריים ביותר הוא מבחן טובה, שבודק את היכולת של הילדים להתמודד עם מטלה חדגונית ומשעממת יחסית לאורך זמן. אבל, מבחן טובה הוא רק כלי אחד ולא יכול לקבוע או לשלול את קיומה של ההפרעה לבדו. 
למבחן הממוחשב צריך להוסיף גם תצפיות, ריאיון אישי ובדיקה נוירולוגית ופסיכיאטרית. אם התוצאות יקבעו שהילדים אכן מתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז, בקשו לקבל את כל המידע על תרופות לקשב וריכוז, כמו ריטלין, כולל תופעות הלוואי שלהן.
תקשרו עם הצוות החינוכי
הודיעו לצוות החינוכי מבעוד מועד על הפרעת הקשב והריכוז של הילדים כדי שידעו לעטוף ולהכיל אותם.
ראשית, הודיעו ליועצת או ליועץ של בית הספר ולמחנכת או המחנך. הם כבר יסבירו לכם אם יש צורך לעדכן עוד גורמים כדי שאפשר יהיה להקל על הילדים, בין אם בעזרת סייעת שתעזור להם להשלים משימות, פירוק של המטלות למשימות קטנות וקלות יותר לביצוע, הפסקות ארוכות יותר או מספר רב יותר של הפסקות.
אם יש לכם אפשרות, נסו לשלוח את הילדים למסגרות חינוכיות מכילות וגמישות יותר, הן מבחינת השיטה החינוכית והחוויה הלימודית, והן ברמת הסביבה הלימודית הפיזית, כמו ישיבה נינוחה יותר על פופים במקום כיסאות.
חיזוקים מבחוץ והתנהלות יעילה
התייעצו עם נשות ואנשי המקצוע לגבי השיטות הכי יעילות לחיזוק הזיכרון ושיפור הקשב והריכוז, כמו בעזרת אמצעים להמחשה ויזואלית של החומר.
עברו יחד עם הילדים על כללי הסדר והארגון, ואם הדבר אפשרי, הכינו להם פינת לימודים בסביבה שקטה ונעימה, כדי שהם יוכלו להתרכז בשיעורי הבית. בתוך כך, קבעו להם לוח זמנים שיאפשר להם לא רק להכין את כל המשימות הלימודיות שלהם בזמן, אלא גם לפרוק הרבה אנרגיות אחרי יום ארוך בבית הספר.
כשהילדים מגיעים הביתה עם שיעורי בית, יכול להיות שיעזור להם לפרק משימות גדולות ומורכבות לכמה משימות קטנות יותר, אז עזרו להם בכך. ואתם, ההורים, ודאו שאתם מאמצים גישה מאוד סבלנית לאורכה של כל שנת הלימודים.
בנוסף, הקפידו לחזק את הדימוי והביטחון העצמי של הילדים, היו קשובים לקשיים שלהם ונסכו בהם את התחושה שאתם סומכים על היכולת שלהם להתמודד עם אתגרים.
בתוך כך, אפשר גם לנסות אלטרנטיבות מהטבע כמו ריכוזית - פורמולה על בסיס צמחים סיניים שמחקר קליני הוכיח את היעילות שלה בשיפור הקשב והריכוז אצל ילדים. 
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד