חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

איך להתמודד עם ילדים עם ADHD


ילדים עם הפרעות קשב וריכוז יכולים לחוות תסמינים כמו התנהגות אימפולסיבית, חוסר יכולת להקדיש תשומת לב וקושי לבצע משימות או להתמיד בביצוע של משימות. בתוך כך, ילדים רבים עם ADHA גם מפתחים דימוי עצמי נמוך, מתקשים חברתית ולא מצליחים בלימודים.
אם אתם חושדים שיש לילדים קושי להתמקד, במקום לקבוע עובדה קחו אותם לאבחון קשב וריכוז מקצועי, שבדרך כולל שילוב של אבחון נוירולוגי, אבחון פסיכיאטרי ומבחן ממוחשב.
אם יתברר שאכן מדובר בהפרעת קשב וריכוז, אז יהיה עליכם להחליט אם לתת לילדים תרופות לקשב וריכוז, כמו ריטלין או קונצרטה, או לבחור בחלופות טבעיות שמותאמות לשלב ההתפתחותי ולאופי של הילדים.
אבל, לא משנה באיזו דרך תבחרו, יש כמה טכניקות שיכולות לעזור לכם להתמודד, ובעיקר לילדים.
ארגון וניהול שגרה
חשוב מאוד ליצור סביבה מאורגנת עד כמה שאפשר, כדי שהילדים ידעו מראש איך ייראה כל שלב במהלך היום והשבוע שלהם, כך שיהיה להם קל יותר להכין את עצמם למשימות והוודאות גם תעזור להם להיות רגועים יותר.
אפשר לתלות לוח שנה במקום נוח ולכתוב בכל יום בשבוע מה הילדים עושים ובאיזו שעה: באילו שעות הם בבית הספר, מתי הם מכינים שיעורי בית, באילו ימים יש להם חוגים, מתי הם נפגשים עם חברים ובאיזו שעה הם צפויים לאכול כל ארוחה. אם הילדים צעירים ועדיין לא יודעים לקרוא אפשר להשתמש במדבקות או בציורים שמסמלים את הפעילויות השונות. 
בתוך כך, הרגילו את הילדים לטקסים קבועים בארוחות, בשיעורי הבית ובשעות השינה, שוב, כי וודאות והרגלים קבועים יכולים לעזור להם להתנהל ברוגע בבית ומחוצה לו.
מומלץ גם לפרק משימות מורכבות למשימות קטנות וקלות יותר לביצוע, ודאו שהם לוקחים הפסקות במהלך מילוי משימות כדי להקל עליהם לשמור על ריכוז, ורווחו בין הפעילויות כדי לא להעמיס עליהם.
בנוסף, שמרו על סדר בסביבת הילדים, הגדירו להם פינת משחק וסדרו להם פינת לימוד כמה שיותר שקטה.
כשהם נדרשים להתרכז במשימות, נסו להפחית פוטנציאל של הסחות דעת: כבו מסכים, סגרו את החלונות והדלתות, והציעו לילדים לשמוע מוזיקה או רעש לבן באוזניות כשהם לומדים.
אורח חיים מאוזן
הקפידו על אורח חיים בריא ומאוזן עם כמה שפחות מאכלים מעובדים, משומרים ועתירי סוכר, כי אלה עלולים להחריף את ההפרעה. 
בתוך כך, ודאו שהילדים עוסקים בפעילות גופנית כלשהי. פעילות גופנית שהיא לא מאומצת מדי יכולה לעזור לילדים לפרוק אנרגיות עודפות וכך להשיג איזון נפשי טוב יותר.
חשוב שהילדים ישנו טוב ומספיק שעות, כי השינה היא חיונית להתפתחות הקוגניטיבית והפיזית שלהם.
עזרה מקצועית ופורמולת צמחים
לא קל להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ולמרבה השמחה, יש טיפולים שיכולים לתת לילדים עזרה מקצועית. טיפולים משלימים, כמו תרפיה באמנות וטיפול עם בעלי חיים, יכולים לחזק את תחושת המסוגלות והשקט הנפשי של הילדים.
גם אתם, ההורים, יכולים לקבל תמיכה ועזרה בקבוצות תמיכה של הורים אחרים לילדים עם ADHD.
אפשר לנסות גם תוספי תזונה כמו ריכוזית - פורמולה שנבדקה במחקר קליני שערכה פסיכיאטרית ילדים בבית החולים תל השומר. במחקר, שבו השתתפו ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, נצפה שיפור מובהק בתוצאות מבחני TOVA - שהם בין המבחנים הממוחשבים הפופולריים ביותר לאבחון של הפרעות קשב וריכוז.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד