חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

עצות לפתיחת שנת הלימודים והחזרה לבית הספר


שנת הלימודים התחילה לא מזמן וחשוב להורים לילדים עם ADHD להבין איך לתקשר עם הצוות החינוכי ואיך ליצור שגרת לימודים יעילה ותומכת.
בדרך כלל, בתחילת שנת הלימודים הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז מודאגים אפילו יותר מאחרים, כי הפרעות קשב וריכוז הן אתגר בכל גיל ועם כל שנת לימודים הילדים עלולים לחוות קשיי הסתגלות, שידרשו היערכות, שיחות עם המורים ומעורבות גבוהה של ההורים כדי שהשנה תיפתח על הצד הטוב ביותר.
הנה כמה עצות שיעזרו לכם. 
להצטייד בהוכחות רשמיות
לפני שהיא מכירה בכך שאכן ההפרעה קיימת, המערכת דורשת אבחון של הפרעת הקשב והריכוז. בהתאם לממצאי האבחון, הילדים יוכלו לקבל הטבות שונות. למשל, תוספת זמן בבחינות או בשיעורי בית, בחינות בעל פה כתחליף לבחינות בכתב, וכן הלאה.
ודאו שהילדים עוברים אבחון מקיף של קשיי הקשב והריכוז, וזה כולל אבחון ממוחשב שבוחן את היכולת לשמור על עקבות למרות שברקע יש הסחות דעת, שאלונים, ריאיונות ומעורבות של נוירולוג בתהליך.
הכינו את המרחב הפיזי לחזרה ללימודים
הסביבה הביתית חשובה להצלחה בלימודים, כי כאן הילדים יכינו שיעורים וילמדו אחרי שעות בית הספר. כדאי להקצות להם אזור למידה נקי מגירויים, הסחות דעת ורעשי רקע עד כמה שאפשר.
סדרו פינת למידה, רצוי רחוק מחלונות ודלתות, מסכי מחשב או טלוויזיה, וחשבו על ציוד משלים כמו אוזניות לוויסות רעשים או כיסא ארגונומי נוח לישיבה ממושכת.
תלו את מערכת השעות הבית ספרית במקום בולט, כדי שלילדים יהיה נוח לסדר את הילקוט מראש מדי ערב ונסו לאפשר להם להתארגן בעצמם. בלילה, בדקו שכל הציוד הנדרש נמצא בילקוט ושכל המטלות בוצעו. אם הילדים מתקשים לזכור, כוונו התראות בטלפון או בכל מכשיר אחר, כדי שתהיה להם תזכורת למשימות השונות שעליהם למלא.
שיחת תיאום ציפיות עם הגורמים החינוכיים
הבטיחו שכל הגורמים הרלוונטיים במוסד החינוכי מודעים לכך שלילדים יש הפרעת קשב וריכוז, כדי שידעו לערוך את ההתאמות הנדרשות.
היעזרו בצוותים החינוכיים כדי לכוון ולהנחות את הילדים במילוי המטלות הלימודיות השונות. אם אתם מרגישים שיש בכך צורך, תוכלו גם לפנות לאנשי מקצוע שונים שמטפלים בילדים עם הפרעות קשב וריכוז, גם כדי לקבל עזרה וגם כי אנשי המקצוע יוכלו להנחות ביעילות את הצוות החינוכי.
חוזרים לבית הספר – משנים גישה
הגישה של ההורים מאוד חשובה. על אף הקשיים השונים, חשוב שתעודדו את הילדים, תהיו רגועים איתם ותתנו להם חיזוקים חיוביים. נסו לזהות התנהגות חיובית והיו ספציפיים בשבחים.
בנוסף, השתמשו באמצעים יצירתיים כדי לעזור להם להתרכז טוב יותר, כמו חוגים ותרפיות שונות מחוץ לשעות הלימודים.
תזונה נכונה לבית הספר
לתזונה מאוזנת יש השפעה חשובה על מיתון ההתנהגות של הילדים ועל היכולת שלהם למצוא איזון, לפתח יכולות קוגניטיביות ולהתרכז. 
חשוב שהילדים לא יגיעו רעבים לבית הספר ושלא יאכלו מזון עתיר סוכר או מזון מעובד. הכינו להם ארוחת בוקר טובה לפני שהם יוצאים ללימודים וארוחה מאוזנת להפסקת הצהריים בבית הספר.
אפשר גם לנסות תוספי תזונה כמו ריכוזית - פורמולה שמבוססת על צמחים סיניים שיש להם השפעה חיובית על הריכוז של ילדים עם הפרעות קשב וריכוז. ריכוזית נבדקה על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ונמצא שהיא משפרת את התוצאות של מבחן TOVA.
הנחה - ריכוזית
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד