חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

סימנים מוקדמים להפרעת קשב וריכוז אצל ילדים


* ילדים שסובלים מ-ADD עשויים להתרכז בפעילויות החביבות עליהם ולהפריע בפעילויות שהם לא אוהבים.
* בין הסימנים המוקדמים לכך שהילדים סובלים מהפרעת קשב וריכוז: חוסר יכולת לעקוב אחרי הוראות, חוסר נחת תמידי וקושי לשבת ולהקשיב.
* גם אם זיהיתם סימנים, מומלץ לקבל אבחון מקצועי שיקבע אם אכן מדובר בהפרעת קשב וריכוז.

הפרעות קשב וריכוז, או ADD, יכולות להתחיל בגיל צעיר. הילד לא קשוב במפגשים בגן, הילדה מתקשה להתמקד בפעילות לאורך זמן, דעתם מוסחת בקלות, הם לא עוקבים אחרי הוראות, הם מתפתלים בחוסר נוחות לעיתים תכופות והם עוברים ממשחק למשחק במהירות.
אכן, יש סימנים מוקדמים להפרעות קשב וריכוז, כאלה שאפשר לראות כבר בגיל הגן ומעלים את האפשרות לכך שמדובר בבעיה ולא בהתנהגות טיפוסית של פעוטות נמרצים.
איך לזהות הפרעת קשב אצל ילדים
הסימנים המוקדמים להפרעת קשב וריכוז אצל ילדים הם ייחודיים. למשל, יש ילדים שתהיה להם נטייה חזקה יותר לחוסר מיקוד, בעוד שאחרים יהיו אנרגטיים במידה מופרזת, יש ילדים שקופצים מפעילות אחת לשנייה, ילדים שדעתם מוסחת בקלות, ילדים שנוטים לאבד מאבדים דברים, ילדים שמפריעים בפעילויות, ילדים שלא מצליחים להתארגן, ילדים שמתקשים לחכות לתורם וילדים שלא מפסיקים לזוז.
כדאי גם לדעת שבמקרים מסוימים, ילדים שסובלים מבעיות קשב וריכוז מצליחים להתרכז ולהתמקד כשהם עוסקים בפעילות שמעניינת אותם, בעוד שפעילות שלא מעניינת אותם תגרור תגובה קיצונית יחסית שנובעת מחוסר עניין.
ADD יכולה לגרום גם לילדים צעירים תסכול רב, להקשות עליהם ליצור קשרים חברתיים ולחבל ביחסים שלהם עם בני המשפחה. כשהילדים לא מצליחים להשלים משימות או כשהם מקבלים תגובות שליליות להתנהגות שלהם, הם יכולים להגיב בהתקף זעם או בכי, או להתכנס בתוך עצמם עקב החשש שההתנהגות שלהם תעורר עוד תגובה שלילית. כל זה יכול לגרום לילדים לפתח הערכה עצמית נמוכה ואפילו חרדה חברתית.
אבחון של הפרעות קשב
יש לא מעט סוגים של אבחונים להפרעת קשב וריכוז, ולכן מומלץ להקפיד ולבחור באבחון אמין שמותאם גם לילדים מגיל 3 ואילך. 
האבחונים האמינים ביותר מבוססים על מבחן ממוחשב, ייעוץ רפואי נוירולוגי ותצפיות על הילדים. המאבחנים גם בודקים את ההיסטוריה הרפואית של הילדים וההורים והדמויות החינוכיות בחיי הילדים מתבקשים למלא שאלונים. 
בנוסף, האבחון גם כולל בדיקה של הילדים בסיטואציות שונות כדי לבדוק איך הם מתנהגים בסביבות חברתיות ולימודיות, בבית ומחוצה לו, ובסביבות מוכרות ובסביבות זרות לילדים.
אחת המטרות של האבחון היא לקבוע אם הילדים סובלים מלקויות למידה, שהביטוי שלהן יכול להיות דומה להפרעות קשב וריכוז.
על פי חוות הדעת, תוכלו לדעת אם יש לילדים בעיה או אם התנהגותם פשוט אופיינית לגילם. אם אכן ייקבע שמדובר בהפרעת קשב וריכוז, אז יגיע שלב בחירת הטיפול.
בדרך כלל, לא נהוג לרשום טיפול תרופתי לילדים בגיל צעיר.
טיפול ל-ADD לילדים צעירים
יש אסטרטגיות שונות שיכולות לעזור לילדים ולהורים לנהל חיים נינוחים יותר גם עם הפרעת קשב וריכוז:
  • לקבוע זמן איכות שבו ההורים יבלו עם הילדה או הילד באופן פרטני ולהקדיש אותו לפעילויות שחביבות על הילדים.
  • לקבל הכוונה וטיפול במסגרת הדרכת הורים.
  • לבסס שגרה שתאפשר לילדים לנוח ולהתאוורר בין משימה למשימה.
  • להודיע לילדים מדי יום מהן המטלות והמשימות שלהם לאותו היום, כדי שידעו מראש מה מצופה מהם.
פורמולת ריכוזית נבדקה במחקר קליני על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ונמצא שהיא משפרת את תוצאותיו של מבחן TOVA. ריכוזית פותחה על ידי מטפלות מוסמכות ברפואה סינית והיא מכילה רכיבים טבעיים, שמוכרים בספרות המקצועית ככאלה שיש להם השפעה מאזנת רב מערכתית.
קופון הנחה - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד