חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

איך מתמודדים עם היפראקטיביות אצל ילדים?


אתם רואים סימנים לכך שילדיכם אולי סובלים מהיפראקטיביות? אם אבחון מקצועי אכן מאשש את שזה המצב, מומלץ לבדוק אילו שיטות יכולות לעזור לכם לשפר את איכות החיים של הילדים ושלכם. ריכזנו בשבילכם כמה דרכים שיעזרו לכם להתמודד עם היפראקטיביות בגיל צעיר.
* פעילות גופנית יכולה לעזור לפרוק אנרגיות וגם לתעל אותן למקומות חיוביים
* כדאי ללמד את הילדים טכניקות רגיעה להפחתת לחץ נפשי ולשמירה על קשב וריכוז
* ריכוזית מבוססת על צמחים סיניים שנבדקו במחקר קליני על ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז ומצא שיש שיפור בתוצאות מבחני TOVA

ההתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז בגיל צעיר מתחילה באבחון מקצועי, שאותו כדאי לעבור כמה שיותר מוקדם כדי להתאים לילדים את תוכנית הטיפול הטובה ביותר בשבילם, שגם תעזור לחזק את הדימוי והביטחון העצמי שלהם.
האבחון של קשב וריכוז נערך היום במגוון של טכניקות שלרוב משלבות אבחון ממוחשב ואבחון אנושי מקצועי. מרגע שנקבע באבחון שאכן זהו המצב, נקבע טיפול בהפרעת קשב וריכוז שהוא לעיתים תרופתי, עם תרופות כמו ריטלין ואחרות, שעלולות להיות להן תופעות לוואי לא נעימות ותלות תרופתית. לכן, יש הורים שמנסים למצוא טיפול לא תרופתי להפרעה.
תסמינים – אבחון ויוצאים לדרך
נחזור להתחלה: מהם הסימנים להיפראקטיביות והפרעות קשב שאמורות להדליק נורה אדומה? שימו לב לתופעות כמו התנהגות אימפולסיבית במיוחד וחוסר תשומת לב תכוף, קושי לווסת רגשות והתנהגות, וקושי להשתתף בפעילויות חברתיות.
פעילות גופנית לפריקת אנרגיות
לילדים שמאובחנים עם היפראקטיביות לרוב יש עודף אנרגיות ולכן ספורט יכול לעזור לפרוק ולתעל את האנרגיות.
הפעילויות הגופניות גם יכולות לעזור לילדים לשפר את הריכוז והמיקוד, ואת השליטה והמשמעת העצמית, וגם להקנות להם את היכולת לשתף פעולה עם ילדים אחרים כשהפעילות היא מסוג של ספורט קבוצתי.
תרפיה באמנות
פעילות אומנותית מודרכת ומוכוונת לצרכים של הילדים יכולה לעזור להם לתעל את עודף האנרגיות לביטוי יצירתי ולשפר את יכולת הריכוז שלהם. בין אם מדובר בציור, פיסול או צילום - אפשר ללמוד שליטה, לאמן את המוח בריבוי משימות, לבטא את הרגשות באמצעים אומנותיים ולשמור על מיקוד.
טכניקות רגיעה להרגעת הלחץ
היפראקטיביות נובעת מכך שהילדים מוצפים ברגשות. בין הטכניקות שעוזרות לילדים עם היפראקטיביות  להירגע ולמצוא את האיזון והשלווה אפשר למנות תרגול נשימות, דמיון מודרך ויוגה, ואת כולן הילדים יכולים לתרגל בכל מקום ובכל זמן. 
איך תדעו איזו טכניקה או דרך מתאימה לילדיכם? פשוט - ניסוי וטעייה. אפשרו לילדים להתנסות בדברים שונים, בין אם זה פעילות ספורט, טכניקות רגיעה או אפילו יציאה לטיול רגלי והאזנה למוזיקה.
תזונה נכונה ותוספי תזונה
אוכל יכול להחריף היפראקטיביות, ובמיוחד מזון מעובד ועתיר סוכר. לכן, עשו מאמצים להוציא מהבית אוכל שמכיל חומרים משמרים וממתיקים מלאכותיים, שיכולים להעצים את תחושת ההיפר, והציעו לילדים ארוחות שמבוססות על אוכל עם ערכים תזונתיים ובייחוד כזה שעשיר באומגה 3.
יש תוספי מזון שיכולים לעזור לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, כמו ריכוזית. תוסף התזונה ריכוזית מבוסס על פורמולת צמחים סיניים, שידועים בספרות המדעית ככאלה שעוזרים במצבים כמו קשב, ריכוז והיפראקטיביות. פורמולת ריכוזית נבדקה על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ונמצא שהיא משפרת את תוצאותיו של מבחן TOVA.
קופון הנחה - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד