חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

אתגרים בהתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז


אנשים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז עשויים להתקשות לשמור על מערכות יחסים, לעמוד ביעדים ולבצע משימות עד תומן, במיוחד אם הם נמצאים בסביבה שיש בה הרבה גירויים ורעשי רקע.
אלה האתגרים המשמעותיים של הפרעת קשב וריכוז והדרכים שיעזרו לכם להתמודד איתם.
* אנשים עם הפרעות קשב וריכוז לא פעם מתקשים לפתח מיומנויות ארגון, גם בילדות וגם בבגרות.
* הפרעות קשב וריכוז יכולות לגרום לקושי לנהל מערכות יחסים.
* ריכוזית, שמבוססת על צמחים סיניים, נחקרה על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז ונמצא שהיא משפרת את תוצאות מבחן TOVA.

החיים בצל הפרעות קשב וריכוז הם לא פשוטים וילדים ומבוגרים שסובלים מהבעיה נדרשים להתמודד עם אתגרים רבים לאורך חייהם - מבעיות בלימודים או בניהול הקריירה, ועד קושי לנהל מערכות יחסים.
לפני הכול, כדי לוודא שאכן מדובר בהפרעה מומלץ לעבור אבחון קשב וריכוז ורק לפי התוצאות להחליט על טיפול בהפרעת קשב וריכוז.
אתגר הארגון
לא מעט אנשים עם הפרעות קשב וריכוז מתקשים לארגן את חייהם בכל תחום - בין אם מדובר בארגון הילקוט לבית הספר או בארגון משימות בעבודה ובעמידה בלוחות זמנים.
כדי לשפר את כישורי הארגון כדאי לנהל טבלה מסודרת של מערכת שעות ולוחות זמנים, לתעדף משימות דחופות ולדחות אחרות לשלב מאוחר יותר. אפשר גם לעבוד עם טיימר ותזכורות או התראות של הטלפון הסלולרי שיעזרו לכם לזכור את המשימות שלכם ולמלא אותם בזמן ראוי.
הקשר בין אתגרי קשב ומיומנויות כתיבה
היכולת לשמור על קשב לאורך זמן היא לא פשוטה לאנשים רבים, על אחת כמה וכמה לאלה שסובלים גם מהיפראקטיביות.
בעיות הקשב יכולות לבוא לידי ביטוי גם בקשיי מיקוד וכך להשפיע גם על היכולת ללמוד לכתוב. מסיבה זו, כדאי ללמוד אסטרטגיות כתיבה אפקטיביות כבר מגיל צעיר, שיעזרו לילדים לארגן את הנושא שעליו הם כותבים, לנסח את עצמם בבהירות ולכתוב ללא שגיאות. 
אמצעים ויזואליים יכולים לעזור בתחום הזה, למשל שימוש במרקרים להדגשת רעיונות מרכזיים בטקסט בעזרת מרקרים זוהרים או באינפוגרפיקה כדי להעביר את המסרים החשובים לקראת מבחן או פרזנטציה.  
האתגר החברתי
יש מקרים שבהם הפרעות הקשב והריכוז מציבות מכשולים גם ברמה החברתית, כמו קושי לתקשר עם חברים או לנהל מערכות יחסים.
במקרים אלה, אפשר להיעזר במסגרות לשיפור ולחיזוק המיומנויות החברתיות של אנשים עם הפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות, או בקואצ׳רים, שיכולים לעזור לחזק את הכישורים החברתיים בשלבים שונים בחיים.
בקרב המבוגרים, יש אנשים שהעיסוק בספורט עוזר להם להוציא אנרגיות ובכך לשפר את הקשב וליצור חברויות ואחרים עובדים לפי מודל היברידי, שעוזר להם להתמקד כשהם יושבים במשרד הביתי והשקט שלהם וכך גם להיות רגועים יותר בימים שבהם הם מגיעים למשרדי החברה.
במערכות יחסים, אנשים שסובלים מקשיי קשב וריכוז עלולים לפגוע בקשר שלהם עם התפרצויות רגשיות, התנהגות אימפולסיבית, קושי באינטראקציה וחוסר תשומת לב. כדי להימנע מפגיעה, חשוב מאוד לשתף את בנות או בני הזוג בקושי ולקבל ייעוץ מקצועי שיעזור להתנהל בדרך הטובה ביותר ולשמור על מערכת היחסים.
קופון הנחה - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד