חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

תסמיני הפרעות קשב וריכוז שכדאי להכיר


מתקשים להתמיד בפעילות לאורך זמן? נמנעים מפעילות בגלל שאתם חוששים מכישלון? נוטים לאבד דברים? קשה לכם להיות מאורגנים? כל אלה עשויים להיות סימנים לכך שאתם סובלים מהפרעות קשב וריכוז. 
אלה התסמינים האפשריים לבעיה ודרכי ההתמודדות איתה.
* נהוג להבחין בין הפרעות קשב וריכוז לבין הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות
* התסמינים של הפרעות קשב וריכוז משתנים מאדם לאדם
* פורמולת ריכוזית מבוססת על צמחים סיניים. הפורמולה נבדקה על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ונמצא שהיא משפרת את תוצאות מבחן TOVA

המורה קוראת לכם לשיחה ואומרת שהילד מדלג ממשימה למשימה, מתפרץ לדברי אחרים וחש אי נוחות מתמדת? הולכים לאיבוד בין המטלות בעבודה ולא מצליחים לשמור על תשומת הלב לאורך זמן? יכול להיות שאתם סובלים מהפרעות קשב וריכוז.
לפני הכול נבהיר שהדרך היחידה לקבוע בוודאות אם אתם סובלים מהתופעה היא לעבור אבחון קשב וריכוז, אז מומלץ ראשית לקבל אבחנה לפני שאתם קופצים יש לשלב הטיפול בהפרעות קשב וריכוז.
התסמינים הנפוצים של הפרעות קשב וריכוז
אנשים שונים בגילאים שונים חווים תסמינים שונים של הפרעות קשב וריכוז. יש אנשים עם סימפטומים של תנועתיות יתר, אימפולסיביות והיפראקטיביות, אבל בעיות קשב וריכוז לא תמיד מלוות בהיפראקטיביות.
באופן כללי, אלה הסימנים שעשויים להדליק נורת אזהרה: קושי לעמוד במשימות, במיוחד מונוטוניות, קושי להקשיב להוראות, בעיות ארגון, חוסר יכולת לתעדף או להתמקד, חוסר סבלנות קיצוני, קושי להתמודד עם לחץ וקושי ללמוד ולעבוד.
במקרה של ילדים, התסמינים יכולים להיות קושי להשלים את שיעורי הבית, קושי לארגן את הילקוט וחוסר תשומת לב.
במקרה של מבוגרים, התסמינים יכולים האפשריים הם קושי להתנהל בלחץ של זמן, להתמקד בביצוע משימות, להתמיד בפעילות מקצועית לאורך זמן ולהתמודד עם כמה משימות בו זמנית.
על היפראקטיביות ובעיות קשב
בחלק מהמקרים, הפרעות קשב וריכוז מלוות גם בחרדה, שיוצרת מצב של דריכות ועצבנות יתר או גורמת להפרעות התנהגותיות שפוגעות באינטראקציה חברתית, בשינה ובלמידה.
הסברה הרווחת היא שהפרעת קשב וריכוז היא בעיה התפתחותית ולכן היא נוצרת כבר בילדות, אבל מבוגרים רבים למדו איך לפצות על ההפרעה בשנים המוקדמות אבל בתקופה מאוחרת יותר חווים קשיים ולכן מאובחנים בשלב מאוחר יותר בחיים. עם זאת, היפראקטיביות לרוב מתמתנת אצל מבוגרים.
איך מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז
טיפול בהפרעות קשב וריכוז יכול לכלול ריטלין או תרופות דומות. ריטלין היא תרופה שמבוססת על מתילפנידאט, ממריץ פסיכואקטיבי שיש לו השפעה על איזון הכימיקלים במוח ובעצבים. ריטלין יכולה למתן הפרעות קשב וריכוז ולעזור להתמקד, אבל עלולות להיות לה תופעות לוואי כמו כאבי בטן, בעיות שינה, בעיות ראייה, לחץ דם גבוה ופגיעה בתיאבון.
תופעות הלוואי גורמות לרבים לחפש תחליף לריטלין. דרכי ההתמודדות החלופיות הפשוטות ביותר הן להיצמד ליעדים ולמטרות, לנטרל רעשי רקע בעזרת אוזניות או רעש לבן, וארגון של החלל באופן שיעזור לעמוד במשימות ולשמור על סדר. 
נוסף על אלה, טיפולים כמו CBT יכולים לעזור וכן תוספי תזונה על בסיס צמחים סיניים שיש להם השפעה חיובית.
ריכוזית מבוססת על פורמולת של צמחים סיניים וביניהם סנטלה, בקופה, אלביציה, ג'יסנג ואדמונית. תוסף התזונה נבדק על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ובמחקר נמצא שהיא משפרת את תוצאות מבחן TOVA.
קופון הנחה - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד