חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

הפרעות קשב וריכוז באוניברסיטה


סטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז מתמודדים עם אתגרי למידה ייחודיים להם. הנה כמה אסטרטגיות והמלצות שיכולות לעזור לקראת מבחנים ובכלל.
* חשוב מאוד למצוא מקום שקט ללמוד בו ולתרגל טכניקות לימוד יעילות
* בדקו אילו תחליפי ריטלין יכולים לעזור לכם בלי שתאלצו להתמודד עם תופעות הלוואי
* פורמולת ריכוזית נבדקה על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ונמצא שהיא משפרת את תוצאות מבחן TOVA, שבודק את קיומה של ההפרעה

ככל שמתקדמים בלימודים, כך מתרבים האתגרים והלימודים האקדמיים נחשבים לקשוחים במיוחד - אינספור משימות, לו"ז מבחנים צפוף ודרישות תובעניות. אבל למרות שהאתגרים הלימודיים היומיומיים במוסדות להשכלה גבוהה הם לא פשוטים לכל הסטודנטים, הם קשים עוד יותר לאלה שסובלים מ-ADD (הפרעות קשב וריכוז), בייחוד אם הם תחום הלימוד שלהם הוא תחרותי מאוד ואם הם צריכים לעבוד במקביל.
מבחן TOVA לאבחון קשב וריכוז יכול לעזור לסטודנטים שמרגישים שהם מתקשים להתרכז להבין מהו מקור הקושי, ולנסות לקבל טיפול מתאים
תרופות כמו ריטלין ואחרות הן הטיפול הנפוץ ביותר, אבל בגלל שיכולות להיות להן תופעות לוואי לא נעימות סטודנטים רבים מחפשים תחליף לריטלין
הנה כמה דרכים שיכולות לעזור להתמודד עם ההפרעה.
פעילות גופנית 
אימון פיזי יכול לעזור לפרוק אנרגיות ולתעל אותן למקומות חיוביים, לשחרר לחץ ולשפר את מצב הרוח, וכך לאפשר שלווה ומיקוד טוב יותר.
כל פעילות גופנית יכולה לעזור - פעילות אירובית יומיומית או בין שיעור לשיעור, הליכה ברגל בכל הזדמנות במקום נסיעה וגם בחירה במדרגות במקום מעלית. 
אסטרטגיות למידה
מומלץ למצוא שיטות וטכניקות לימוד שמתאימות לכם: לקרוא את החומר בקול רם, לשנן, להקליט ולהקשיב שוב להרצאות, לעשות בחינות עצמיות תכופות, לסכם את עיקרי הדברים, להקליד את החומר וכך לחזור עליו, שרטוט של מפת מושגים, למידה עצמאית או בקבוצה, סימולציות מעשיות וכן הלאה. כל דרך היא טובה, כל עוד היא עוזרת לכם לקלוט את החומר.
רצוי גם להכין רשימה של משימות ולעבור עליהן אחת-אחת, לפי הסדר. אם זה עוזר, השתמשו בטיימר כדי למדוד לעצמכם זמן ולמנוע התפזרות. תוכלו גם לקבוע לעצמכם יעדים שיעזרו לכם למדוד את ההתקדמות במשימות הלימודיות השונות. 
סביבה מרגיעה
ארגון וסדר הם המפתח, בעיקר אצל אלה שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, כי הסדר החיצוני משפיע גם על הסדר הפנימי וזה חשוב במיוחד כשיש הסחות דעת, רעשים והפרעות מהצד שיכולים לשבש את יכולת הריכוז והקליטה. 
נסו למצוא לעצמכם פינה שקטה, לנטרל רעשים באמצעות אוזניות ולהתמקד במשימה אחת בכל רגע נתון.
למדו טכניקות הרפיה שיעזרו לכם להירגע ולהתמקד גם כשתשבו באולם הרצאות הומה. דמיון מודרך, תרגול נשימות ומיינדפולנס הם כולם טכניקות שיכולות לשפר את המיקוד שלכם.
בנוסף, הקפידו על תזונה מאוזנת ושנת לילה טובה. 
מחפשים חיזוק על בסיס רכיבים טבעיים? ריכוזית קולג' היא פורמולה על בסיס צמחים סיניים שנבדקה על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז ונמצא שהיא משפרת את תוצאות מבחן TOVA.
קופון הנחה - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד