חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

תרפיה להפרעות קשב וריכוז


לא פעם, אנשים שאובחנו עם הפרעת קשב וריכוז מעדיפים למצוא תחליף לריטלין או לטיפול תרופתי אחר. טיפול באמצעות ספורט, טיפול התנהגותי, נוירופידבק וגם תרפיה באמנות יכולים לעזור.
* טיפול התנהגותי יכול לעזור לחזק התנהגות חיובית
* נוירופידבק הוא אימון שעוזר לחולל שינוי במוח על ידי שינוי התנהגותי
* פורמולת ריכוזית נבדקה במחקר קליני על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות בבית החולים שיבא ונמצא שהיא משפרת את תוצאות מבחן TOVA

יש תרפיות שונות ומגוון דרכי טיפול להתמודדות עם ADHD (הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות) ועם התסמינים שלה, שעלולים לפגוע ביכולת של האדם לקיים קשרים חברתיים ולתפקד בלימודים או בעבודה.
ריכזנו בשבילכם כמה תרפיות שיכולות לעזור, אבל חשוב להגיד שההמלצה היא קודם כל לעבור אבחון לקשב וריכוז, אם על ידי מבחן TOVA או בעזרת שיטת אבחון אחרת, לפני שאתם מחפשים תחליף לריטלין או לאיזו מהתרופות לקשב וריכוז.
שינויים בהתנהגות
טיפול התנהגותי מקנה כלים לשינוי התנהגויות ודפוסים אופייניים לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז, כאלה שמקשים עליהם לתפקד. טיפול התנהגותי יכול לעזור לאמץ דפוסים חדשים והתנהגויות חיוביות, ולנהל את התסמינים של ההפרעה ביעילות.
במסגרת הטיפול, המטופלים מבינים אילו התנהגויות שליליות מפריעות להם ואילו התנהגויות חיוביות הם היו רוצים לשפר, כמו יכולות ארגון, שליטה בדחפים, עמידה ביעדים, מטרות ולוחות זמנים, או תקשורת טובה יותר. טיפול התנהגותי יכול לעזור בכל מישורי החיים ובכל שלב בחיים - בבית הספר, בעבודה ובמערכות יחסים.
חשוב מאוד לרתום לתהליך גם את בני המשפחה והקרובים, ודאי אם מדובר בילדים, כדי שהסביבה תשמש כמערכת תומכת ותעזור להשריש את הדפוסים החדשים.
טיפול קוגניטיבי התנהגותי, או בקיצור CBT, עוזר למטופלים להבין איך המחשבות משפיעות על התנהגויות ואיך אפשר לשנות אותן. לרוב, הטיפול כולל בנייה של תוכנית שבמסגרתה מוגדרים הצבת יעדים ומטרות, ניתנות  משימות שונות ונקבעת מערכת תגמולים על התנהגויות רצויות.  
טיפול באמצעות ספורט
לאור מחקרים שונים שנערכו בתחום, נראה שפעילות גופנית היא חיונית לניהול של תסמיני הקשב והריכוז. פעילות גופנית יכולה להגדיל את רמות הדופמין והסרוטנין, הורמונים שמשפיעים על המיקוד והריכוז, וגם לאזן את מצב הרוח ולהוריד את רמת המתח, כי לחץ ומתח עלולים להחמיר את הפרעות הקשב. כמו כן, פעילות ספורטיבית עוזרת גם לפרוק אנרגיה.
חשוב מאוד להתמיד באימוני ספורט שונים כאשר כל פעילות ספורטיבית תעזור - אומנויות לחימה, משחקי כדור, פעילות אירובית, שחייה, רכיבה על אופניים ועוד.
הפידבק שעושה הבדל
נוירופידבק סורק את גלי המוח על ידי חיבור של אלקטרודות לראש ומעקב אחרי תגובות לגירויים מסוימים. מטרתה של הפלטפורמה הטכנולוגית היא למדוד את הפעילות המוחית בזמן ביצוע של משימות מסוימות, כאשר כל משימה משנה את גלי המוח כך ששינוי בהתנהגות גם מחולל שינוי במוח.
בנוסף, הטיפול כולל גם אימוני נוירותרפיה או נוירופידבק שמבוססים על משחקי מחשב לילדים. משחקי המחשב מלמדים את הילדים טכניקות מיקוד שונות ואיך לזהות ולתקן הסחות דעת.
נפלאותיה של תרפיה באמנות
טיפול באמנות נותן לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז את האמצעים לבטא את עצמם וליישם כלים שיעזרו להם להתמודד עם ההפרעות השונות. תרפיה באמנות היא גם מאוד מרגיעה וגם עוזרת להקנות כישורי מוטוריקה עדינה. הטיפול באומנות יכול גם לעזור לבסס יכולות של עמידה ביעדים, מילוי משימות ותכנון. 
זוהי חוויה טיפולית שיכולה לעזור גם בהיבט ההתנהגותי וגם בהיבט הרגשי.
תוספי תזונה
ריכוזית היא פורמולה על בסיס צמחי מרפא סיניים. יעילותה של הפורמולה נבדקה במחקר קליני שנערך על ידי פסיכיאטרית ילדים במרפאה לבעיות קשב, ריכוז והסתגלות בבית החולים שיבא בתל השומר. בניסוי השתתפו 120 ילדים בגילאי 6-12 שאובחנו עם ADHD או ADD, וממנו עלה שהמשתתפים שיפרו את תוצאותיהם במבחן TOVA.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד