חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

הקשר בין טכנולוגיה להפרעות קשב וריכוז


בעידן הדיגיטלי גברו הדיווחים על הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים ומבוגרים כאחד, ומחקרים רבים בדקו את הקשר בין הטכנולוגיה והפרעות אלה. 
* מחקרים: חשיפה ממושכת למסכים יכולה להחריף תסמינים של הפרעות קשב וריכוז
* כדאי להגביל את החשיפה למסכים ואת האינטראקציה עם אמצעים דיגיטליים
* ריכוזית היא פורמלת צמחים שנחקרה ונמצא שהיא משפרת את תוצאותיו של מבחן TOVA לאבחון פרמטרים של קשיי קשב ופעלתנות יתר.  

מחקר שערך המכון הלאומי לבריאות הנפש בארצות הברית הגיע למסקנה שחשיפה נרחבת למשחקי טלוויזיה ווידאו עלולה לגרום להתפתחותן של מערכות מוח שמסיטות את תשומת הלב על חשבון אלו שממקדות את תשומת הלב.  
החוקרים נוטים להסכים שהיפראקטיביות והפרעות קשב וריכוז הן נטיות גנטיות או מולדות שקשורות בשינויים במוח. יחד עם זאת, במחקרים רבים מציינים ששימוש תכוף במדיה הדיגיטלית ובמסכים עלול לגרום לתסמינים של ADHD או לפגוע בריכוז, בקשב ובתשומת הלב. 
חושדים שהילדים סובלים מהפרעת קשב וריכוז או היפראקטיביות? כדי שתהיו בטוחים, כדאי לעשות להם אבחון קשב וריכוז, שכרוך במבדק ממוחשב ובייעוץ נלווה, שגם יעזור לכם לגבש אסטרטגיה להתמודדות ולטיפול במצב.
איך שולטים בחשיפה למסכים
בעידן הנוכחי, כשאלקטרוניקה היא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, חשוב מאוד לדעת איך להתמודד עם הפרעות ADD ו-ADHD תוך שימוש מושכל ומדוד במסכים.
ההמלצות של האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP) כוללות מניעת שימוש במדיה דיגיטלית לילדים בני שלוש ומטה, והגבלת השימוש במסך לשעה ביום לילדים בגיל בית ספר. 
באשר למבוגרים, ממחקרים עולה שמבוגרים אמריקאים מבלים בממוצע יותר מ-10 שעות בכל יום באינטראקציה עם מסכים והחוקרים ממליצים להפחית את שעות השימוש באופן משמעותי ועד כמה שאפשר. כדי להקל עליכם לצמצם את השימוש של הילדים במסכים, חשוב שתהיו מעורבים בפעילות הדיגיטלית שלהם. בחרו בשבילם משימות דיגיטליות כמו משחקים מאתגרים, חידות וקווסטים, שגם מאפשרות להם זמן מסך וגם דורשות מהם ריכוז, ולוו אותם בפעילות כדי להקל עליהם להתמקד: תמללו את המשימות ועזרו להם לפענח חידות.
בנוסף, כדי שילדים או מבוגרים שסובלים מהפרעת קשב וריכוז יוכלו להתמודד כראוי עם משימות שדורשות ריכוז, כמו שיעורי בית או עבודה, כדאי לצמצם רעשי הרקע וההפרעות למינימום האפשרי: הרחיקו את המסכים פיזית, כבו אותם וצרו סביבה שאין בה הסחות דעת.  
עוד כמה טיפים אפקטיביים
  • הגדירו זמן שימוש יומי במסך, מדדו אותו והקפידו עליו
  • הגדירו הפסקות ריענון במהלך השימוש במסך שבמהלכן הילדים יהיו אקטיביים, לעומת הישיבה הפסיבית של הפעילות הדיגיטלית. 
  • עודדו את הילדים להרבות בפעילויות שמפעילות את הגוף ומרחיקות אותם מהמסך.
  • הקפידו על תזונה נכונה, שהיא חיונית לתפקוד הילדים. זכרו שמאכלים מעובדים ועתירי סוכר מעוררים את הפרעת הקשב והריכוז בעוד שתזונה מאוזנת יכולה למתן אותה. 
  • נסו ריכוזית - פורמולה שמבוססת על צמחים סיניים ונבדקה במחקר קליני בבית החולים שיבא על ילדים הסובלים מהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות. במחקר נמצא שריכוזית משפרת את תוצאותיו של מבחן TOVA. המחקר נערך על ידי פסיכיאטרית הילדים ד״ר מירי כץ, ותוצאותיו החיוביות פורסמו במגזין הרפואי להפרעות קשב וריכוז בארצות הברית (Journal Of Attention Disorders (2010.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית סוכריות
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד