חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

תחליף לריטלין? הצעות מהטבע שכדאי להכיר


ריטלין היא אחת התרופות הפופולריות ביותר לטיפול בהפרעות קשב וריכוז. התרופה מבוססת על מתילפנדיאט, חומר פסיכואקטיבי שממריץ את מערכת העצבים המרכזית. אף על פי שריטלין מווסתת, מאזנת ומשפרת את המיקוד במקרים מסוימים, המשתמשים בתרופה גם מפתחים בה תלות ועלולים לחוות תופעות לוואי לא נעימות. בין אם מדובר ברגזנות, נדודי שינה, כאבי בטן וראש, הזעה, חוסר תיאבון, ירידה בקשר עם ילדים אחרים, לחץ דם גבוה, בחילה, צמרמורות ועוד.
מכל הסיבות הללו, אנשים רבים ובמיוחד הורים לילדים שסובלים מהבעיה, מחפשים תחליף טבעי או כזה שלא גורם לתופעות לוואי. 
הכנו בשבילכם סקירה של פתרונות שכדאי לכם להכיר, רק חשוב לציין שכולם מתאימים רק לאלה שכבר עברו אבחון קשב וריכוז.
טיפול התנהגותי

אחת הדרכים הפופולריות להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז היא טיפול התנהגותי, שמטרתו לבסס התנהגות נוחה יותר למרות ההפרעה ולהחליף את ההתנהגות השלילית בכזו שתעזור לעמוד במשימות ובלוחות זמנים, ולהתמודד עם הקושי להתמקד ולהתרכז.
הטיפול ההתנהגותי יעיל יותר בקרב ילדים אבל גם מבוגרים יכולים להתמודד טוב יותר עם הפרעות קשב אם יתרגלו טכניקות אפקטיביות. לעומת התרופות, שינוי ההתנהגות דורש מאמץ, במיוחד בשלב תהליך הלימוד הראשוני, אבל רבים מדווחים על שיפור ניכר ברגע שההתנהגות החדשה מתבססת.
המעקב אחרי ההתקדמות הוא חלק בלתי נפרד מתוכנית הטיפול ההתנהגותי. כשהמטופלים הם ילדים, ההורים לוקחים חלק פעיל בתהליך וצריכים ללמוד מתי לתת משוב חיובי על התנהגות רצויה כדי לשפר את ההערכה עצמית של הילדים. במסגרת טיפול התנהגותי נקבעים כללים ספציפיים שמסדירים את ההתנהגות של הילדים, וההורים נדרשים לאכוף אותם באופן עקבי כדי שהטיפול יצליח.
חומצות שומניות רב לא רוויות
 
על פי מחקרים שונים, חומצות שומן רב בלתי רוויות יכולות לעזור לשפר את המיקוד והריכוז, ולהפחית תסמינים כמו אימפולסיביות והסחות דעת. המחקרים הצביעו על כך שחומצות השומן  מגבירות את סינתזת הדופמין בגוף - אותו נוירוטרנסמיטור שהתרופות להפרעת קשב וריכוז מעודדות את פעולתו בגוף. לפי פול מונטגומרי, חוקר במחלקה לפסיכיאטריה באוניברסיטת אוקספורד שבאנגליה, מחסור בחומצות שומן אלה עלול להחמיר את הפרעת הקשב והריכוז וגם דיסלקציה. 
במחקר שערך מונטגומרי קיבלו תלמידי בית ספר תוספי שמן דגים עשירים בחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 (EPA) לתקופה של שלושה חודשים. במהלך תקופה זו, נצפו שיפורים משמעותיים בהתנהגות, בקריאה ובאיות בקרב הילדים. המינון של האומגה 3 תלוי במגוון של מצבים, כולל גיל ומשקל, וחשוב לבחור תוספים איכותיים נטולי מזהמים, כמו כספית. בנוסף, צריך למצוא דרך להגיש לילדים את התוספים הללו כי הטעם והריח של הדגים מקשה עליהם לצרוך אותם. אומגה 3 נחשבת לאלטרנטיבה טובה כשהיא ניתנת במינון הנכון, גם כשמדובר בהפרעות קשב במבוגרים.
פעילות גופנית
התעמלות היא עוד דרך אפקטיבית להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז בכל גיל כי היא יכולה לעזור לפרוק אנרגיות וכך לשפר את המיקוד. הסיבות לכך רבות: בגלל שהפעילות הגופנית ממריצה, במהות שלה היא דומה לתרופות הממריצות שתפקידן לשפר את היכולת הקוגניטיבית. במהלך הפעילות הגופנית, המוח משחרר כימיקלים שנקראים נוירוטרנסמיטורים, כמו דופמין, שעוזרים לשפר את תשומת הלב. בנוסף, ההתעמלות מפחיתה רמות של לחץ, שיכול להחמיר את הפרעת הקשב והריכוז.
ריכוזית
פורמולה שיעילותה הוכחה במחקר קליני שפורסם בעיתונות המדעית הרפואית ובו נמצא שריכוזית משפרת את תוצאותיו של מבחן TOVAבמחקר השתתפו 120 ילדים בגילאי 6-12 שאובחנו עם ADHD/ADD ותוצאותיו הראו שיפור מובהק לפי מבחן TOVA. 
ריכוזית מבוססת על פורמולת צמחים כמו סנטלה, בקופה, אלביציה ועוד, שבספרות המדעית נחשבים לצמחים שעוזרים לאיזון ולמיקוד. לריכוזית לא נמצאו תופעות לוואי, אפשר לשלב אותה עם טיפולים ותכשירים שונים, והיא מתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית סוכריות
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד