חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

עובדים עם הפרעות קשב וריכוז: איך לתפקד ביעילות בעבודה?


פגישות ארוכות עם לקוחות, עמידה ביעדים ומשימות לחוצות, העברת מצגות או ניהול ישיבות הם רק חלק מהאתגרים שעומדים בפני עובדים בתחומים שונים, והם יכולים להיות מורכבים לכל אדם, על אחת כמה וכמה לאלה שסובלים מהפרעות קשב וריכוז. קושי תפקודי שנגרם מ-ADHD יכול לעכב ביצוע של משימות ואפילו לסכן את מקום העבודה. 
החדשות הטובות הן שיש דרכים לייעל את הביצועים ולתפקד כראוי, גם אם אתם סובלים מהפרעות קשב וריכוז. 
האסטרטגיה: ניהול זמן
אחת הבעיות של עובדים עם הפרעות קשב וריכוז היא הקושי לעמוד בלוחות זמנים צפופים, כי דעתם מוסחת בקלות והם מתקשים לשמור על מיקוד וריכוז לאורך זמן. לכן, חשוב מאוד להשקיע באסטרטגיה לניהול אפקטיבי של הזמן. אפשר פשוט לתעדף משימות לפי דרגת חשיבות ודחיפות ולעבוד לפי הסדר, או להשתמש בכלים אפקטיביים לניהול זמן, כמו תזכורות אלקטרוניות, הקלטת הערות, ניהול יומן שיאפשר לכם לעקוב אחרי פגישות ומשימות, ולחלק את המשימות לפי פרקי זמן ריאליים. רבים גם משתמשים בטיימר כדי לעמוד בזמן שהקציבו לעצמם למילוי של כל אחת מהמשימות. 
אם דעתכם מוסחת, למשל מצפצוף של קבלת מייל או הודעה חדשה בוואטסאפ, נסו לנטרל את רעשי הרקע הללו ולהשתיק את הטלפון, לפחות בזמן ביצוע המשימה.
ויסות רעשי רקע ונפלאות הארגון
אם אתם עובדים במשרד, אתם ודאי סובלים לא מעט מרעשי הרקע שמסיחים את דעתכם, על אחת כמה וכמה אם המשרד מעוצב כחלל פתוח. כדי להתמודד עם סביבה מסוג זה, נסו למצוא את הדרך להשקיט את רעשי הרקע, כמו אוזניות לנטרול רעשים, אטמי אוזניים או כל שיטה אחרת שתעזור לכם להתרכז במשימה עצמה ולא בשיחות המסדרון. תוכלו גם לבקש לשבת קרוב לחלון או בפינה שקטה ומבודדת.
בנוסף, היכולת לארגן ולסדר לעצמכם את שולחן העבודה היא קריטית, כי שולחן מבולגן מעצים את תחושת הכאוס. לכן, שימרו על פינת העבודה מאורגנת עד כמה שאפשר והיעזרו באמצעי אחסון. נסו למקם כל פרט במקום שבו יהיה לכם קל למצוא אותו, למשל עפרונות ועטים בצד שמאל, טלפון בצד ימין, נייר כתיבה במגשית ייעודית וכדומה.
מומלץ גם לחלק כל יום עבודה למקטעים עם הפסקה בין מקטע למקטע. אם אתם יודעים שקשה לכם להתמודד עם ישיבות ארוכות, נסו לקצר אותן או לפצל כל ישיבה לשני חלקים, עם הפסקה בין החלק הראשון והשני.
להירגע בדרך שלכם
יש אינטראקציות במקום העבודה שעלולות להכעיס אתכם ולגרום לכם להשתלח. אם אכן זהו המצב, נסו לתרגל טכניקות הרפיה והירגעות שיעזרו לכם לתפקד בזמן אמת ולא להגיב בכעס. 
בנוסף, קחו הפסקה בכל פעם שאתם מרגישים מוצפים ולחוצים - לכו לשתות קפה או צאו להליכה קצרה בחוץ - ואז חזרו למשרד בכוחות מחודשים.
אמצו שיטות שמתאימות לכם
יש מי שגרפים ופורמטים ויזואליים ממקדים את תשומת לבם יותר מטקסטים ארוכים או קבצי אקסל, וחשוב שתבינו מהי השיטה שעוזרת לכם להתמקד ותאמצו מתודולוגיית עבודה יעילה.
גייסו את תמיכתם של העמיתים שלכם, כי כשאנשים אחרים יודעים שיש לכם בעיה מאובחנת הם סבלניים יותר כלפי דפוסי התנהגות מסוימים.
תוסף תזונה טבעי
ריכוזית למבוגרים מבוססת על פורמולת צמחים סיניים שיעילותם הוכחה במחקר קליני שנערך בבית החולים תל השומר. משתתפי המחקר שיפרו את תוצאת מבחן TOVA שלהם בעקבות שימוש בריכוזית. 
בנוסף לצמחים שבפורמולת ריכוזית לילדים, הפורמולה למבוגרים מכילה גם ג'ינקו בילובה, צמח שבספרות המדעית מוכר ככזה שמשפר את זרימת הדם בגוף ובמוח, וברפואה המשלימה נחשב כצמח שעוזר לשפר את הזיכרון.
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד