חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

שגרה מסוג אחר: איך מתנהלים בשגרת הקורונה עם הפרעות קשב וריכוז


החזרה לשגרה בצל הקורונה היא חוויה מאתגרת באופן כללי, אבל במיוחד להורים לילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז. בשביל ילדים שעדיין לומדים מהבית, הלמידה מרחוק יכולה להיות מורכבת מאוד כי היא מחייבת שמירה על ריכוז לאורך זמן ומשמעת עצמית. מעבר לכך, גם אלה שחזרו למסגרות נאלצים להתמודד עם אורח החיים החדש של כללי היגיינה, עטיית מסכות ושמירה על מרחק. 

כך תעזרו לילדים עם הפרעת קשב וריכוז להסתגל לשגרה החדשה.

לומדים מרחוק, מרגישים קרוב

אם הילדים שלכם עדיין לומדים מרחוק, חשוב מאוד לארגן בשבילם פינת לימוד נוחה וסביבה מוגדרת וברורה. רצוי לבחור באזור שבו הילדים יוכלו לשבת בנוח מול מסך המחשב ולהימנע עד כמה שאפשר מישיבה מול הזום על המיטה או בסלון. 

נטרלו את כל רעשי הרקע שיכולים לפגוע בריכוז וליצור הסחות דעת מיותרות. כבו מוצרים אלקטרוניים, וסתו את הטמפרטורה כך שיהיה נעים בחדר וכוונו את האור כך שהילדים יוכלו לראות את המסך בבירור. יש ילדים שאוזניות עוזרות להם להתרכז טוב יותר בלימודים מרחוק וכך גם נחסכים מהם רעשי הרקע מסביב. 

דברו עם המורה והקליטו את השיעורים שמועברים מרחוק, כך שאם הילדים התקשו להתרכז לאורך כל השיעור, הם יוכלו לצפות בשיעור אחרי שהוא נגמר, לסכם את החומר ולוודא שהוא אכן נקלט.

בנוסף, קבעו לילדים שגרת יום כך שהם ידעו מה מצופה מהם גם כשאין להם מסגרת קבועה. אפשר לתכנן לו"ז שבועי מראש או לקבוע איך תיראה השגרה היומית ערב קודם לכן. תלו את לוח הפעילויות והמטלות, כולל זמני ההפסקה, במקום בולט בסביבת הלימוד של הילדים. כתבו כל פעילות שהיא בלוח הזמנים, גם מפגשים עם חברים, אפילו אם הם מקוונים, שעות ארוחות וכן הלאה.

איך להתמודד עם חזרה למסגרות?

החזרה למסגרות יכולה לעזור גם להורים וגם לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, אבל היא מחייבת הערכות מראש. ראשית, דברו עם גורמי ההוראה הרלוונטיים ובדקו איך אפשר לעזור לילדים בתקופה מאתגרת כמו שגרת הקורונה.

בבית, הכינו את הילדים לקראת השגרה החדשה. הסבירו להם בפירוט מהם הכללים והנהלים, והתאמנו עליהם איתם, הרגילו אותם לשימוש ממושך במסכה ובנוזל לחיטוי ידיים, לשטיפת ידיים תכופה ולשמירת מרחק. בסופו של כל יום, שאלו את הילדים ואת המורים איך עבר היום ומצאו דרכים לעזור להם להתמודד עם קשיים גם בלי נוכחותכם.  

נסו לארגן לילדים פעילות חברתית מחוץ לשעות הלימודים כדי לאפשר להם ליצור קשרים אישיים ועודדו אותם לעסוק בפעילות ספורטיבית כלשהי. מחקרים שבחנו את הקשר בין פעילות גופנית והפרעות קשב וריכוז מצאו שבמהלך פעילות ספורטיבית הגוף משחרר אנדורפינים, שמשפרים את מצב הרוח ומורידים את רמתו של הורמון הלחץ, ובכך עוזרים לילדים ולמבוגרים עם הפרעות קשב להתמקד טוב יותר ולהירגע. 

חוזרים לשגרה עם תוסף תזונה

תוסף התזונה ריכוזית נבדק במחקר קליני שנערך בתל השומר על ילדים שסובלים מהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות. פורמולת ריכוזית מכילה מיצוי של צמחים סיניים ובמחקר נמצא שהילדים שקיבלו את הפורמולה, חוו שיפור מובהק בתוצאות מבחן TOVA, שבודק ריכוז, מיקוד ויכולת למידה וזיכרון. 

ריכוזית נמכר כסירופ, סוכריות ג'לי או כמוסות ומגיע בפורמולות נפרדות לילדים ולמבוגרים.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד