חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

מה עושים עם ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז בתקופת הקורונה?


נגיף הקורונה משנה סדרי עולם – הטיסות עוצרות, ערים תחת סגר, תנועה דלילה ברחובות ומסגרות החינוך מושבתות. יחד עם הדאגה לבריאות ולבטיחות של כולנו עולה השאלה - מה עושים עם הילדים בחופש הכפוי ובמיוחד עם ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז? איך אפשר לעזור להם להתנהל גם כשאי אפשר להיפגש עם חברים או לבלות בחוץ? איך עוברים את התקופה המאתגרת הזו עם הילדים ואיך אפשר להפיק את המקסימום מכל יום שעובר?

אין שגרה? יוצרים שגרת קורונה

המעבר החד משגרה מובנית ומאורגנת - של יקיצה בשעה קבועה, התארגנת לגנים ולבית ספר, ארוחת צהריים, חוגים, ארוחת ערב וחוזר חלילה - לחלל ריק ולא ידוע, עלול לבלבל את הילדים ולהערים קשיים.

כדי לעזור להם, אל תניחו לילדים להשתעמם או לשבת בחוסר מעש ובמקום זה, תכננו להם שגרה חלופית. צרו מסגרת ביתית תומכת, ברורה ופשוטה ליישום בתנאים שעומדים לרשותכם, כמו קביעת שעה שבה הם מתעוררים מדי יום, שעת משחק אונליין עם חברים וארוחות בשעות קבועות. הכינו לוח שבו יפורטו המשימות היומיומיות והפסקות ההתרעננות, כדי שהילדים ידעו בדיוק מהו סדר היום שלהם.

פעילויות מגוונת – הכיף נמשך גם בתקופת הקורונה

חשבו איך להעשיר את סדר היום של הילדים כדי שלא ישתעממו. אם הילדים הם חובבי אמנות, הציעו להם חומרי יצירה והפעלות רלוונטיות, ואם הם אוהבים מדעים, אפשרו להם לערוך ניסויים או לגלוש באתרים מדעיים.

כדאי לחשוב מראש על כמה פעילויות ביום כדי שהתמהיל יהיה עשיר ומעניין.

איך לפרוק אנרגיות במרחב הביתי

לרוע המזל, לא לכולם יש בית קרקע עם חצר פרטית שבה אפשר לפרוק את האנרגיות שמצטברות משהות ממושכת בבית, אבל אפשר לתכנן פעילויות ספורטיביות גם במרחב הביתי הסגור. זה מומלץ כי פעילות גופנית מעלה את רמת האנדורפינים בגוף ואלה אחראים על שיפור מצב הרוח שלנו.

יש כל מיני פעילויות ספורטיביות שאותן אפשר לעשות גם בחלל קטן, כמו שטיחון ריקודים שמלמד איך לרקוד ומתגמל את המשתמשים בכל פעם שהם מדייקים בתנועות, סלי כדורסל מתקפלים, באולינג ביתי מפלסטיק וטרמפולינה קטנה לקפיצות אנרגטיות. אפשר גם לפרוש מזרון יוגה על הרצפה ולהתאמן בהדרכתם של סרטונים שונים ברשת.

אם כבר מזמינים אוכל – שיהיה מאוזן

בהלת הקורונה גרמה לרבים להצטייד בכמויות גדולות של אוכל. בתקופה זו, הילדים עלולים לפרוק כל עול ולצרוך יותר מדי מזון מעובד וסוכרים, שגורמים לחוסר שקט ופוגעים בתפקוד שלהם. לכן, חשוב מאוד להקפיד על תפריט מאוזן ובריא, ולהעדיף סיבים תזונתיים וארוחות מלאות על פני חטיפים וממתקים. בכל מקרה, אם הילדים אוכלים יותר מהרגיל, ייתכן שפשוט משעמם להם ולכן פקחו על הכמויות והציעו להם פעילויות שירחיקו אותם מהמקרר.

להתקדם בלימודים בקצב שלהם

אפשר בהחלט לנצל את הזמן שעומד לרשותכם כדי לעזור לילד עם הלימודים – לתרגל איתם את החומר ולעזור להם בנושאים שבהם הם מתקשים.

שלבו את התמיכה הלימודים עם זמן איכות משפחתי ושגרת יום קבועה פחות או יותר, וכך תצליחו לעבור את התקופה המשונה הזאת ואפילו ליהנות ממנה.

קופון הנחה - ריכוזית סוכריות
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד