חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

5 מאכלים שכדאי להרחיק מילדים עם הפרעת קשב וריכוז


האוכלוסייה העיקרית שסובלת מהפרעות קשב וריכוז היא הילדים, ומספר המאובחנים גדל מדי שנה. אחת הדרכים הפשוטות ביותר להתמודד עם התופעה היא לשנות את התזונה של הילדים, ובייחוד להוציא מהתפריט שלהם את חמשת המזונות הבאים.

מאכלים עתירי סוכר

אחוז ניכר מהמחקרים שבחנו את הקשר בין תזונה להפרעות קשב וריכוז הסיקו בצורה חד משמעית, שמזונות עתירי סוכר עלולים להחמיר את ממדי הבעיה בקרב ילדים. 

מומחים רבים סבורים שממתקים, שוקולדים, שתייה ממותקת, דגני בוקר ממותקים ומוצרים אחרים שמכילים תכולה גבוהה של סוכר, משפיעים לרעה על הילדים וגורמים להם להיות פעלתנים יותר ויותר חסרי שקט.

מעבר לכך, המזון עתיר הסוכר גורם לעלייה חדה של רמת האינסולין בדם ולאחר מכן לצניחה חדה. התנודות האלה מקשות על ההתנהלות, גורמות לשינויים קיצוניים במצב הרוח ועלולות גם לגרום לתשישות או לדיכאונות.

מוצרי חלב

ההשלכות של מוצרי החלב עלולות להיות קיצוניות על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, והרכיבים שבהם יכולים לגרום לתנודות קיצוניות במצב הרוח או בהתנהגות, וגם להיות מסוכנים לבריאותם.

מוצרי חיטה לא מלאה

מוצרי חיטה לא מלאה יכולים להחמיר את התזיזתיות והפעלתנות של ילדים עם קשיי קשב וריכוז, ובייחוד ילדים שגם סובלים מהיפראקטיביות, וגם להחריף את חוסר היכולת להתרכז, בייחוד אם הם מכילים גם חומרים משמרים מזיקים.

צבעי מאכל ומזון מעובד

אויב נוסף של הפרעות הקשב והריכוז הוא מזון עשיר בחומרי טעם מלאכותיים או בצבעי מאכל, ומזון מעובד, שיכולים להשפיע לרעה על תפקוד המוחף ולשבש בנייה תקינה של אבניי הבניין במוח. מעבר לכך, מזון מעובד ועשיר בחומרים מלאכותיים גם עלול לפגוע בבריאות ולגרום להשמנת יתר, יתר לחץ הדם ועוד. 

חומרים משמרים

גבינות, נקניקים, תרכיזי שתייה ועוד מאכלים שמכילים חומרים משמרים נוטים להשפיע לרעה על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז. ממחקרים שנערכו בתחום עולה שמאכלים מסוג זה עלולים לגרום להיפראקטיביות ולאובדן ריכוז.

בכל זאת: כל מקרה לגופו

כמו כמעט בכל תחום אחר שקשור לגוף שלנו, גם את התזונה חשוב להתאים באופן פרטני לכל ילדה וילד. איך תדעו? עקבו אחרי הרגלי התזונה של הילדים ובדקו איך אוכל מסוים משפיע על ההתנהגות שלהם. אם אתם מתקשים בכך, תוכלו גם להיעזר בדיאטנית שתתאים לילדים את התזונה הטובה ביותר בשבילם.

מאחר שחלק מהמאכלים שצוינו קודם לכן מזיקים לגוף גם באופן כללי, בכל מקרה מומלץ להוציא אותם מהתפריט.

באופן כללי, מומלץ להקפיד שהילדים יאכלו בצורה מסודרת ובשעות קבועות, ולהבטיח שהם צורכים תפריט עשיר בירקות, פירות, סיבים, חלבונים ודגנים מלאים. 

תוספי תזונה יכולים גם הם לתרום להתמודדות עם קשיי הקשב והריכוז. ממחקרים שבדקו את השפעתם של צמחי מרפא סיניים על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, עולה שהצמחים פועלים בהרמוניה עם הגוף ותוספים שמכילים את צמח האשווגנדה עשויים לשפר את רמת האנרגיה בגוף ולהפחית את רמת הסטרס.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד