חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

תופעות הלוואי המסוכנות של תרופות מרשם להפרעות קשב


זהו סיפורם של זוג הורים לילד בן 7 מרמת גן. 

כשהילד התחיל את לימודיו בכיתה א׳, ההורים שלו חשדו שאולי הוא סובל מהפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות (ADHD), ופנו לפסיכיאטרית מבית חולים במרכז הארץ לקבלת אבחון מקצועי. לאחר שהפסיכיאטרית קבעה שהילד אכן סובל מההפרעה, היא רשמה לו טיפול תרופתי בקונצרטה - תרופה שעלולות להתלוות אליה תופעות לוואי. עם זאת, הפסיכיאטרית לא עדכנה את ההורים על הסיכונים האפשריים של התרופה אלא רק אמרה, "זה פוגע בתיאבון, לא משהו מיוחד".

כמה חודשים אחרי שהילד התחיל את הטיפול בקונצרטה התעוררו אצלו התפרצויות זעם שלא היו קיימות בעבר. ההתפרצויות הלכו והחמירו עד שההורים החליטו להפסיק את הטיפול התרופתי. מאחר שהחוויה שלהם הייתה קשה, החליטו ההורים להגיש תלונה נגד הפסיכיאטרית דרך עמותת מגן לזכויות אנוש. התלונה התבססה על חוק זכויות החולה, שדורש הסכמה מדעת נאותה לפני טיפול רפואי - כלומר לא מספיק שהמטופלים מסכימים לטיפול אלא עליהם להסכים מתוך הבנה מלאה של ההשלכות האפשריות של הטיפול.

קונצרטה לא לבד

לתרופות מרשם נוספות, כמו ריטלין, יש תופעות לוואי מסוכנות וחשוב מאוד שהורים יקבלו מהרשויות את המידע המלא לגביהן. הסיבה היא שהתרופות לקשב וריכוז הן מהסוג הממריץ והן לגרום להתקפי חרדה, תוקפנות, דיכאון, כאבי ראש, דפיקות לב ועוד.

אלטרנטיבה ללא תופעות לוואי

הטיפול התרופתי הקונבנציונלי בהפרעות קשב וריכוז גם עלול ליצור תלות והתמכרות, אבל החדשות הטובות הן שיש גם דרכים אחרות לטפל בתופעה. אחת מאותן דרכים היא תוספי תזונה מהטבע, שלא גורמים לתופעות לוואי ידועות. 

ריכוזית היא תוסף תזונה שעשוי מפורמולה ייחודית של צמחים סיניים. היעילות של ריכוזית נבדקה במחקר קליני שנערך בבית החולים שיבא, תל השומר, על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז. מהמחקר עלה שהילדים שהשתתפו בו שיפרו את תוצאות מבחן TOVA, שמשמש לאבחון ההפרעה. מחקרים רבים אחרים שבחנו את השפעתם של הצמחים הסיניים מצאו שהם עוזרים לבנות אבני בניין חיוניים במוח ותורמים לתפקוד מיטבי של ילדים עם הפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד