חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך להתכונן נכון לבגרויות? 5 טיפים שיעזרו לכם


תקופת הבגרויות היא תקופה לחוצה – כמויות אדירות של חומר, הרצון להצליח, מרתונים ארוכים ומתישים של חזרות ולימודים אל תוך הלילה. לא כולם מצליחים להתמודד עם החרדה שנלווית למבחני הבגרות והמתחים הללו גובים לפעמים מחיר נפשי ופיזי כמו כאבי ראש, אכילה מופרזת, חרדות ודכאון. לא פעם, הלחץ גם משפיע על הציון הסופי, שלא בהכרח משקף את הידע והיכולות אלא יותר את הקושי לצלוח את הבחינה. 

אז אם גם אתם נלחצים מאוד מהבחינות, הנה כמה דרכים שיכולות לעזור לכם להתמודד.

אל תדחו לרגע האחרון 

הרגלי לימוד הם המפתח להצלחה בבגרויות. ארגנו לכם את לוח הזמנים כך שתוכלו לעבור על כל החומר כמה פעמים בנינוחות, חלקו את החומר לפי נושאים וסדר עדיפוות, מהקל לכבד או להפך, וקבעו לכם תוכנית לימוד יומית. בנוסף, ודאו שסביבת העבודה שלכם מתאימה ללימוד - בלי רעשי רקע ועם שולחן לימוד נקי שיש עליו רק את הספרים והמחברות הרלוונטיים לבחינה.

ללמוד בסגנון שמתאים לכם 

בחרו את שיטת הלימוד שמתאימה לכם. יש מי שמעדיפים לכתוב שוב את הסיכומים בכתב יד או במחשב, כי הכתיבה עוזרת להם להפנים את החומר; אחרים מקליטים את עצמם מקריאים את החומר ושומעים את ההקלטות שוב ושוב; יש כאלה שמעדיפים ללמוד בקבוצות לימוד; ויש תלמידים שמעדיפים שמישהו יבחן אותם בעל פה. אם אתם חושבים שזה יעזור, תוכלו גם לשכור מורה פרטית שתאמן אתכם לקראת המבחן.

נפש בריאה בגוף בריא 
חשוב מאוד לצאת להפסקות התרעננות כשאתם לומדים לבחינה כדי לאכול משהו, להירגע ואולי אפילו לעשות קצת פעילות גופנית. נסו להקשיב למוזיקה שאתם אוהבים, לצאת לטיול קצר באוויר הפתוח, לעשות יוגה או מדיטציה, או לשחות - העיקר שתחזרו ללימודים עם אנרגיות מחודשות.
תזונה נכונה ותוספים חשובים
תלמידים רבים נוטים לצרוך יותר מדי מתוקים, משקאות מוגזים ועתירי סוכר או קפאין כשהם שקועים בלימודים, אבל כדאי לדעת שהתזונה היא קריטית להצלחה בבגרויות. למעשה, ארוחות מסודרות שכוללות את כל אבות המזון ותוספי תזונה מבוססי צמחים שתורמים לתאי המוח ולתפקוד הקוגניטיבי הם המתכון הבריא והנכון ביותר בתקופה שבה אתם צריכים את המוח שלכם במיטבו. 

יום הבחינה

חשוב שתשנו טוב בלילה שלפני הבחינה, תאכלו כמו שצריך ותשתו מספיק מים. בערב, שימו בתיק את כל הדברים שתצטרכו בבחינה - כלי כתיבה, מחשבון או כל פריט אחר – כדי שבבוקר תהיו מוכנים ומאורגנים. נסו להגיע לכיתה קצת לפני הזמן כדי למצוא לכם מקום, לנשום עמוק, ללכת לשירותים, לשתות שוב מים ואולי גם לעבור על החומר פעם אחרונה לפני שתתחילו.

ריכוזית היא תוסף תזונה שמכיל פורמולת צמחים. הפורמולה נחקרה קלינית על ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ונמצא שהם שיפרו את תוצאותיהם במבחן TOVA לאבחון יכולות קשב וריכוז.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד