חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

בעיות קשב - לא רק אצל ילדים


אנשים רבים חווים את זה מדי יום: הם קורסים תחת העומס בעבודה, מתקשים לבצע משימות שונות, לא מצליחים לזכור נתונים וחיים עם לחץ שרק הופך את התמונה למורכבת יותר. 

אז מה עושים כדי לשפר את המצב? ריכזנו בשבילכם כמה טיפים שיכולים להפוך את ההתנהלות שלכם לנכונה יותר, בעבודה ובכלל לאורך היום כולו, כך שתצליחו להתמודד עם העומס ולשמור על ריכוז.
ניהול לוח הזמנים
התנהלות מוקפדת היא המפתח לעבודה נכונה. את המשימות היומיות, השבועיות או החודשיות השוטפות רצוי לחלק לפי לוח זמנים הגיוני וסביר. הקפידו לעקוב אחרי העמידה שלכם במשימות ובכל מקרה אל תעשו דברים רק כדי לסמן עליהם וי, אלא בצעו כל משימה על הצד הטוב ביותר. משימות שמבוצעות בחופזה נוטות להסתיים בתוצר לא מקצועי וזה עלול לגרום לכם נזק שאותו תצטרכו לתקן לאחר מכן. במקום זה, אפשר ואפילו מומלץ להציב לעצמכם יעדים ולהקפיד לעמוד בהם.
היום, יש שלל של אמצעים שיכולים לעזור לכם לנהל את לוח הזמנים שלכם, כמו יומנים אלקטרוניים או מודפסים ואפליקציות שונות. אבל לא משנה באיזה כלי תשתמשו, עשו כל שביכולתכם כדי להתנהל בצורה מסודרת. 
סביבת עבודה מתאימה
הסחות דעת הן אחד האויבים הגדולים ביותר של כל אדם שמנסה להתמקד בעבודה. אם ממילא קשה לכם להתרכז, מומלץ שתתכננו את המשרד שלכם כך שתוכלו לעבוד בסביבה נקייה מהסחות דעת. אם אתם מספיק אמיצים, כבו את הטלפון הנייד או לכל הפחות שימו אותו על מצב שקט, אבל יש גם צעדים פחות דרסטיים שיעזרו לכם להשקיט את הסביבה: סגירת חלונות ודלתות, תאורה מאוזנת ונעימה, ואולי גם אוזניות אטומות לרעש.
גם הסדר והארגון של המשרד חשובים מאוד ומומלץ להקפיד שרק הפריטים הרלוונטיים למשימה הנוכחית נמצאים על השולחן. כשאתם עובדים מול המחשב, פתחו כמה שפחות תוכנות וחלונות בדפדפן והשאירו רק את אלה שמשמשים אתכם למילוי המשימה.
גם התזונה והשינה חשובות
קל הרבה יותר לשמור על ריכוז, כמו גם להיות מלאי מרץ ואנרגיה, כשמקפידים על תזונה מאוזנת ועשירה. ארוחת הבוקר, שהיא הבסיס ליום מוצלח, צריכה לכלול סיבים תזונתיים וכן רכיבים חשובים אחרים. לאורך היום מומלץ לנשנש פירות וירקות, לשתות מספיק מים ולאכול בשעות קבועות. נסו לא לדלג על ארוחות או לדחות את שעת הארוחה לזמנים לא הגיוניים רק בגלל שאתם באמצע המשימה.
נוסף על כל זה, חשוב שתשנו טוב ומספיק שעות, בייחוד לפני ימים שאמורים להיות עמוסים ולחוצים במיוחד.
שילוב של תוספי תזונה
יש תוספי תזונה שמכילים פורמולות צמחים טבעיות ומחקרים הוכיחו את היכולת שלהם לשפר רמות אנרגיה ויכולות קוגניטיביות. רצוי להתנסות עם סוגים שונים של תוספי תזונה ולבדוק אם אחד או כמה מהם עוזרים לכם לעמוד בעומס ולעבוד בצורה ממוקדת יותר. 
קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד