חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

איך לגדל ילדים עם בעיות קשב וריכוז - מנהיגות הורית


הורים רבים לילדים עם בעיות קשב וריכוז מתקשים להתמודד ולא תמיד יודעים איך לפעול, אילו גבולות להציב, איך להגיב כשהילדים מתוסכלים, איך לנהל שיחת היכרות עם אנשי המקצוע ואנשי החינוך, איך לתקשר את ההפרעה לילדים, לחבריהם ולהוריהם, ואיך להסביר את ההתנהגות שלהם לסביבה. 
אז איך עושים את זה נכון? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור. 

כנות היא נקודת פתיחה חשובה

אל תספרו לילדים שהוויטמינים שהם לוקחים הם תרופת קסם או שיקוי מדהים. הסבירו להם בדיוק מה הם ואיך הם יכולים לעזור להם. 
ספרו להם גם על הפרעת הקשב והריכוז שלהם, במילים שהם מסוגלים להבין, בלי להבהיל אותם ובלי לגרום להם להרגיש שונים. הסבירו להם שיש הרבה ילדים כמוהם ושיש מה לעשות כדי לעזור להם.
שימו לב לקשיים שלהם. אל תגידו דברים כמו, "שטויות, זה קטן עליך״ או, ״אני לא מבין מה הבעיה, כל הילדים האחרים מצליחים". במקום זה, עזרו להם להבין את הקשיים והציעו פתרון לכל קושי בנפרד, בלי לגרום להם להרגיש שהם כישלון.
אל תדביקו עליהם תווית

אל תזכירו את ההפרעה לעיתים תכופות, כדי שהיא לא תהפוך להגדרה העצמית שלהם. אומנם יש בעיה, אבל לא צריך כל הזמן להשתמש בה כתירוץ. צריך להבין כל קושי נקודתי, אבל לא לפתור את הילדים מהכנת שיעורי בית או לוותר להם אם הם הרביצו למישהו רק בגלל שהם היפראקטיביים.

כמו כן, אל תדברו על ההפרעה עם אנשי חינוך, בני משפחה או אחרים כשהילדים נמצאים בטווח שמיעה, כדי שלא תהיה להם תחושה שהם בעייתיים. מצד שני, גם אל תרחמו על הילדים וגם אם קשה לכם, אל תראו להם את זה ואל תתנו להם להרגיש שאתם דואגים להם, כי ככה הם לא יאמינו בעצמם וביכולתם.

הדרך הטובה ביותר היא לעזור להם לגלות את החוזקות שלהם. הם טובים בציור? קחו אותם לחוג ציור. הם אוהבים מחשבים? רשמו אותם לשיעורי מחשב. הם אוהבים בעלי חיים? מצאו להם מרפאה וטרינרית או פינת חי להתנדב בה. החוזקות יעזרו להם להתגבר על הקשיים והחולשות שלהם.

שמרו על שגרת חיים רגילה וסבלנית

גם אם הילדים הולכים לטיפול או לוקחים תוספי תזונה מיוחדים, עדיין השגרה שלהם צריכה להיות דומה לזו של ילדים אחרים. 

הנהיגו שגרה שתפשט להם את החיים ותכלול את ההפסקות והמנוחה שהם צריכים. שגרה תעזור להם להרגיש יציבים ותעזור להם לנהל את חייהם בקלות רבה יותר.

אם אתם יודעים שעדיף לפנות להם שעתיים להכנת שיעורי בית כי שעה אחת לא תספיק, הגדירו את זה מראש בלוח הזמנים.

תלו את לוח הזמנים על המקרר או בחדר של הילדים, העיקר שהם ידעו איפה הוא נמצא ויוכלו לנהל את זמנם בכוחות עצמם. 

בבית, שמרו על אווירה רגועה ונסו לא להתפרץ על הילדים. אם אתם מתקשים, לכו החוצה או לחדר אחר, צעקו לתוך כרית, קחו נשימה עמוקה וחזרו לילדים.

כוחם של הצמחים הסיניים

בשנים האחרונות, נחקרו כמה צמחי מרפא סיניים מיוחדים. באחד הניסויים הקליניים, שבו השתתפו ילדים עם הפרעות קשב וריכוז שקיבלו ריכוזית - תוסף תזונה שמבוסס על צמחים סיניים - נמצא שהצמחים פועלים בצורה הרמונית עם הגוף ומשפר את תוצאות מבחן TOVA, שמשמש לאבחון הפרעת קשב וריכוז. הסוד של הצמחים הסיניים טמון בשילוב הנכון ובדרך המיצוי שלהם.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד