חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הפרעות קשב וריכוז - תסמינים לזיהוי


החדשות הטובות הן שהזמנים השתנו. גם אם הילד שלכם מגלה את התסמינים להפרעות קשב וריכוז, זה לא אומר שמעתה הוא יחווה קשיים. זיהוי התסמינים וטיפולם בהקדם יקלו על חייו ועל הסתגלותו לבעיה.

הנה כמה תסמינים שכיחים אצל ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. במידה ואתם מזהים אחד או יותר מהם אצל ילדכם או ילדתכם, הקפידו לאבחן מראש, ולעדכן את מחנכת הכיתה או הגננת.

התעייפות בכתיבה 

אם הילד שלך נמצא בשלב למידת הכתיב בבית הספר והוא מתעייף מהעתקה מהלוח מהר, סביר להניח שהבעיה נובעת מהתפתחות לקויה של העצבים בקצות האצבעות. זוהי אחת התופעות השכיחות ביותר של הפרעות קשב וריכוז. העייפות של היד גורמת לו לאבד את הריכוז במורה ובחומר הנלמד וכן לקוצר רוח. 

התעייפות היד אינה אומרת שמדובר בהפסקת הכתיבה של הילד, היא יכולה להתבטא בכתב לא קריא (החורג מגבול הנורמה) ואף בהחזקת העט או העיפרון בצורה משונה ולא אופיינית לשאר חברי הכיתה.

קושי להתמקד בגירוי בודד

במידה והילד שלכם אינו מצליח להתמקד בדבר אחד, אלא מבטו הולך ומסתחרר סביב הגירויים השונים בסביבה, סביר להניח שהוא סובל מתסמין של בעיית קשב וריכוז.

פעמים רבות הסובלים מההפרעה מנסים להתרכז בכוח (למשל בזמן מבחן),  אך גירוי קטן עלול לסחוף אותם במשך זמן רב (לדוגמה – התעופפות זבוב בזמן המבחן עלולה למקד את תשומת ליבו של התלמיד הסובל מהבעיה). אם הילד לומד למבחנים בבית הספר אך ציוניו נמוכים, או אם אינו מצליח להדביק את הפער של שאר חברי הכיתה בחומר הנלמד.

חוסר יכולת לפצל את הקשב למספר משימות במקביל

הפרעה זו, מאפיינת את הסובלים. חלוקת קשב, שבדרך כלל אפשרית אצל תלמידים שאינם סובלים מהתסמינים, אינה הגיונית כלל עבור הסובלים מהפרעת קשב וריכוז. הדבר יכול להתבטא אפילו במשחק כשברקע מתנגנת מוזיקה. 

הילד אינו מסוגל לשחק במשחק במקביל למוזיקה. הדבר נובע גם כן מהקושי להתמקד בגירוי בודד. כאשר הילד מתעסק במספר גירויים במקביל, הוא מנסה לתת לכל אחד מהם את תשומת הלב הקטנה, אך מאבד את כולם. זהו התסמין שאותו קל ביותר לגלות עבור ההורים, ניתן לבקש ממנו לכתוב כשברקע שיר שהוא אוהב או לנסות לדבר איתו כשברקע הטלוויזיה דולקת.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד