חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

סטודנטים עם הפרעות קשב, זה בשבילכם

שנת הלימודים האקדמית מתחילה בקרוב, החששות גוברים אצל סטודנטים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, במיוחד בשנתם הראשונה בלימודים. הלחצים, מערכת השעות הצפופה, התחרות והרצון להשיג ולהצליח עלולים לעורר פחדים. אך אם מתכוננים היטב ומאמצים הרגלי לימוד נכונים ואפקטיביים, ניתן להצליח ולהתמודד עם הפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות גם באקדמיה.
בארה"ב קרוב ל-10% מכלל הצעירים מאובחנים כסובלים מ-ADHD בשלב כלשהו בחייהם, ולכן, באוניברסיטאות ובמכללות רבות בארה"ב קיימות מסגרות לימוד תומכות שמאפשרות להם להצליח יותר. גם בארץ, מוצעת תמיכה במוסדות לימוד רבים וכמובן שמומלץ לדווח על כך מראש, במטרה לקבל הקלות כלשהן בבחינות או בהגשות, אך ההתחשבות מצד המרצים ומתרגלים לא מספיקה. יש לשנות את אורח הלימוד כדי להסתגל לשגרת האקדמיה.

בחירות נכונות בלימודים
יתכן ותצטרכו להשקיע יותר בלימודים מאחרים, הן מבחינת מאמץ והן מבחינת שעות לימוד. לכן, נסו לבחור מראש מערכת  שעות שפויה כדי שתוכלו לעמוד במטלות בדרך הטובה ביותר. גשו לייעוץ לימודים בטרם בחרתם מסלול לימוד או את הקורסים. לפעמים עדיף לפרוש את הקורסים על פני שני סמסטרים מאשר לדחוס הכל לסמסטר אחד ולהצליח פחות.

סטודנטים עם הפרעות קשב

ללמוד בצורה חכמה

במהלך השיעורים חפשו את הדרך הנוחה ביותר עבורכם לקליטת החומר, בין אם מדובר בסיכום בכתב או במחשב נייד או פשוט הקשבה. חפשו פרטנר ללימודים שיש לו סיכומים מצוינים כדי שתוכלו להסתמך עליהם במהלך הלימודים, למקרה שלא הספקתם לרשום הכל. עדיף שתתרכזו בחומר מאשר במלאכת הכתיבה מבלי לקלוט דבר על הדרך.

ריכוזית הפרעותק שב וריכוזסידור יעיל של החומר

חומר לימודים מסודר הוא מכרה זהב. נסו לחלק את החומר לפסקאות עם כותרות משנה שמתמצתות עבורכם את הפואנטה, כך שיהיה לכם קל יותר לזכור את עצם העניין. תוכלו להקליט הרצאות (בהסכמת המרצה) ולהאזין להן, ללמוד עם מישהו כדי שתבחנו זה את זה, במידה וקל לכם יותר לשוחח על החומר או לחילופין להקריא את החומר בקול רם לעצמכם.
תכנון הזמן חשוב מאוד להצלחה בלימודים גבוהים, נסו ללמוד מראש למבחן או להתחיל את העבודה המסכמת זמן רב מראש, כדי שתספיקו לעמוד ביעדים שנקבעו.


 

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד