חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

סטודנטים עם הפרעות קשב, זה בשבילכם


הלחצים, מערכת השעות הצפופה, התחרות והרצון להצליח עלולים לעורר פחדים אצל סטודנטים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, במיוחד בשנתם הראשונה כסטודנטים. אבל, כשמתכוננים נכון ומאמצים הרגלי לימוד אפקטיביים, אפשר להצליח ליהנות מהלימודים באקדמיה גם עם הפרעות קשב וריכוז.

בארצות הברית, קרוב ל-10% מכלל הצעירים מאובחנים עם הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD) בשלב כלשהו בחייהם. לכן, באוניברסיטאות ובמכללות רבות במדינה יש מסגרות לימוד תומכות, שמאפשרות לסטודנטים הללו להצליח יותר. 

גם בארץ מוסדות לימוד רבים מציעים תמיכה לסטודנטים עם הפרעות קשב שונות ולכן מומלץ לדווח על מצבכם למוסד הלימודים מראש, כדי שתוכלו לקבל הקלות בבחינות או בהגשות. 

עם זאת, ההקלות לבדן לא יספיקו ומומלץ לשנות את דרכי הלימוד שלכם כדי להקל על עצמכם.

בחירות נכונות בלימודים

לפני שתבחרו את מסלול הלימודים או את הקורסים שלכם, כדאי לקבל ייעוץ מקצועי שיעזור לכם לבנות מערכת שתוכלו להתמודד איתה. לפעמים, עדיף לפרוש את הקורסים על פני שני סמסטרים מאשר לדחוס הכל לסמסטר אחד ולהצליח פחות.

יכול להיות שתצטרכו להשקיע בלימודים יותר מאחרים, הן מבחינת מאמץ והן מבחינת שעות הלימודים. עם או בלי ייעוץ, נסו לבחור מערכת שעות שפויה, שתשאיר לכם מספיק זמן למלא את המטלות שלכם. 

ללמוד בצורה חכמה

במהלך ההרצאות, חפשו את הדרך שבאמצעותה הכי נוח לכם לקלוט את החומר. זה יכול להיות סיכום בכתב, הקלטת ההרצאה והאזנה חוזרת בבית, או שיפור של יכולות ההקשבה. חפשו פרטנר.ית ללימודים שכותבים סיכומים מובנים וטובים, כדי שתוכלו להסתמך עליהם כשתצטרכו, במקרים שבהם לא הספקתם לכתוב הכל. עדיף שתתרכזו בחומר מאשר במלאכת הכתיבה מבלי לקלוט דבר על הדרך.

ארגון יעיל של החומר

חומר לימודים מסודר הוא מכרה זהב. 

נסו לחלק את החומר לפסקאות עם כותרות משנה שמתמצתות את העיקר, כך שיהיה לכם קל יותר לזכור את תמצית הדברים. 

כאמור, תוכלו להקליט הרצאות (בהסכמת המרצה) ולהאזין להן שוב, ללמוד עם חברה או חבר כדי שתוכלו לדבר את זה ולבחון אותם ואת עצמכם, ואם זה מקל עליכם קראו לעצמכם את החומר בקול רם.

תכנון הזמן שלכם חשוב מאוד להצלחה בלימודים אקדמיים, אז הקפידו ללמוד למבחן או להתחיל את העבודה המסכמת מספיק זמן מראש, כדי שתספיקו לעמוד ביעדים שנקבעו בלי לחץ.

קופון הנחה - ריכוזית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד