חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

המחקר הקליני על ריכוזית - הפרטים והתוצאות


את מוצרי ריכוזית פיתחו מטפלות מוסמכות ברפואה סינית, שהסתמכו על ניסיונן המוצלח בטיפול באלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים שסבלו מהפרעות קשב וריכוז (ADD), מהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD), או מבעיות רגשיות והתנהגותיות שונות.

הניסוי הקליני נערך במרפאה לבעיות קשב, ריכוז והסתגלות (ADD/ADHD) בבית החולים שיבא תל השומר, שמנוהל על ידי פסיכיאטרית הילדים הבכירה ד"ר מירי כץ, ובחן את יעילותה של ריכוזית.

בניסוי השתתפו 120 ילדים בני 6 עד 12 שאובחנו עם ADD ו-ADHD, ועדיין לא קיבלו טיפול תרופתי כלשהו. הילדים חולקו לשלוש קבוצות:

1. קבוצה של 40 ילדים שסובלים מ-ADD - קיבלו ריכוזית.
2. קבוצה של 40 ילדים שסובלים מ-ADHD - קיבלו ריכוזית-H.
3. קבוצה של 40 ילדים שסובלים מאחת ההפרעות ושימשו כקבוצת ביקורת - קיבלו פלצבו שהיה דומה בצבעו ובטעמו לריכוזית ולריכוזית-H, אבל לא כלל את הצמחים שבפורמולה.

כפתור הורים ממליצים על ריכוזית

  • הניסוי הקליני נמשך ארבעה חודשים.
  • כל המשתתפים והוריהם עברו מבדקים - הילדים עברו מבחני TOVA וההורים ענו על שאלוני קונורס ואכנבך - ששימשו כדי לאבחן את מצבם. בנוסף, פסיכיאטר ילדים ערך לילדים ריאיון קליני על פי מדדי DSM-I.
  • הניסוי מצא שתוך פרק זמן של שבועות ספורים, חל שיפור משמעותי בקרב 70% מהמשתתפים. ברוב המקרים, השיפור המשמעותי בתפקוד חל תוך ארבעה עד שמונה שבועות מתחילת הטיפול. במקרים אחרים, השיפור חל אחרי עשרה ימים ובמספר קטן של מקרים השיפור הורגש שלושה חודשים מתחילת הטיפול.

בניסוי נמצא שהשימוש בריכוזית שיפר במידה משמעותית את רמת התפקוד של הנבדקים ואת הישגיהם הלימודיים, בלי שהיו לתוסף תופעות לוואי שליליות. יתרונות נוספים שעליהם דיווחו המטופלים כללו שיפור ברמת הביטחון העצמי, בתחושת הרוגע ובאינטראקציות חברתיות.

פעילות הרכיבים

פורמולת ריכוזית עשויה מצמחים סיניים שמכילים פיטו-כימיקלים. בספרות המקצועית נכתב שצמחים אלה משתתפים ביעילית בפעילות הקרומים של תאי המוח ומגינים עליה, ובכך משפיעים על קוגניציה, למידה ופוקוס. בנוסף, מחקרים ומאמרים קליניים דיווחו שלצמחים אלה יש השפעה חיובית גם על מצב הרוח והאנרגיה.

לסקירה מעמיקה ומקיפה של כל המחקרים המדעיים שנערכו על הצמחים שעליהם מבוססת פורמולת ריכוזית.

תופעות לוואי

מהניסוי בבית החולים שיבא עלה שהשימוש בריכוזית לא גורם לתופעות לוואי שליליות, בניגוד לתופעות הלוואי שיש לא פעם לטיפול התרופתי הקונבנציונלי. תופעות הלוואי של הטיפול הרפואי כוללות דיכוי תיאבון, אפתיה וטיקים, שמקשים עוד יותר על היכולת להתמקד ולהקשיב, וגורמים לבעיות חברתיות. בנוסף דיכוי התיאבון רק מחריף את החוסר במרכיבי ההזנה החיוניים למוח, שקיים ממילא בקרב ילדים רבים שסובלים מבעיות קשב וריכוז. לעומת זאת, ריכוזית מספקת חומרים צמחיים שמוכרים כחיוניים להתפתחות המוח ולפעילותו התקינה, ויוצרים איזון רב-מערכתי לאורך זמן.

משך השימוש

מתוך ניסיון שהצטבר לאורך השנים, אפשר להשתמש בריכוזית באופן רצוף במשך כשנתיים עד שנתיים וחצי, ואפילו יותר - לפי הצורך ולפי תגובת המטופלים עצמם.

שיפור בפרמטרים נוספים

הורים רבים מדווחים על שיפור בדימוי העצמי של הילדים, במצבם הרגשי ובקשרים החברתיים שלהם לאחר שהחלו לקחת ריכוזית. השיפור הזה מופיע לפעמים עוד לפני שנצפית ההשפעה על הקשב והריכוז של הילדים.

שילוב של ריכוזית וריכוזית-H

אפשר להתחיל את השימוש בריכוזית ובו בזמן להמשיך לקחת תרופות, בלי שתהיה התנגשות בין שני הטיפולים או פגיעה ביעילותם. לאחר כמה שבועות, כשהשימוש במוצרי ריכוזית מתחיל לתת את אותותיו, אפשר להפחית בהדרגה ואף להפסיק את הטיפול התרופתי, אבל אך ורק לאחר התייעצות עם הגורם הרפואי המטפל.

אופן השימוש

מהלו כפית (5 מ"ל) של סירופ ריכוזית בשליש כוס מיץ לא תוסס פעמיים ביום, בבוקר ובערב.

* המחקר הקליני על ריכוזית וריכוזית-H פורסם בעיתון המקצועי Journal of Attention Disorders. 

קראו את תקציר המחקר בעברית

קראו את המחקר המלא באנגלית

קופון הנחה מעודכן - ריכוזית
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד