חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

ADHD הפרעת קשב וריכוז – מתמודדים לאחר אבחון

כשרק חשדתם, כבר קראתם כל חומר אפשרי על הסימפטומים של התופעה ועכשיו הגיע הזמן להתמודד עם המציאות. לפניכם מספר דגשים חשובים איך מתמודדים לאחר האבחון ב-ADHD.

הנטייה של הורים לאחר האבחון לחשוב שהילד חריג ולא נורמלי, לא הגיונית כלל. כיום יותר ויותר ילדים מאובחנים כסובלים מהפרעות קשב וריכוז, ולכן אין סיבה לחוש כך, גם בשל הסכנה שהתחושה עשויה לעבור לילד. ברכו את הצד החיובי של עניין האבחון, העובדה שגיליתם את ההפרעה בשלבי ההתפתחות ובגרות הילד, ובכך למעשה שיפרתם את מהלך כל חייו.

הורים רבים נקלעים למשברים עם מורים וגננות, מאחר וילדיהם גילו אימפולסיביות והיפראקטיביות בשלבי הילדות המוקדמים. ילדים בעלי הפרעת ADHD לעיתים רבות "מסומנים" כילדים בעייתיים הנענשים לרוב, וסובלים מרגשי נחיתות ומתחושת חוסר הבנת הסביבה כלפיהם.
האבחון הוא הזמן לתקן את המעוות, להחזיר לילד את השלווה ואת היכולת לבנות לעצמו חיים עתידיים משמעותיים, ללא עכבות.
הילד אינו חריג, והוא בעצם יכול לעשות כל מה שילד רגיל לכאורה מסוגל. אמנם הוא נתקל בקשיים, אך אין מדובר בתסמינים העשויים להפריע לשגרת חייו, במידה והוא מטופל. ראו זאת כפתיחת דף חדש, נקי וצח עבור הילד מבחינת ציונים, חברויות, משחקים ופעילות יומיומית. כשאבחנתם אותו, כשדאגתם לטיפול הולם עבורו, בעצם הבטחתם את עתיד הילד שלכם וחשוב מכך – דאגתם לבריאותו התקינה.


קופון הנחה ריכוזית

 

לקבל את התופעה, להתמודד אתה

 


הפרעות קשב וריכוז
 

 

ישנם מספר שלבים חשובים להתמודדות עם תופעה של הפרעות קשב וריכוז או היפראקטיביות

לדבר בכנות עם הילד 
חשוב לערוך שיחה עם הילד המאובחן. חשוב להסביר לו, שהוא אינו שונה, שאין שום דלת עתידית הנטרקת בפניו, וסביר להניח שהוא אינו היחיד בכיתה שלו שאובחן. הסבירו לו מה היא אותה הפרעה, כיצד היא באה לידי ביטוי בחייו, הדגימו זאת באמצעות מקרים חריגים שחווה, ציינו בפניו את השלבים העומדים להתבצע מעתה, מהשיחה עם המורה ועד משמעות ההקלות במבחנים שקיבל. עם זאת, חשוב שלא ליצור את התחושה שלאחר האבחון הוא רשאי לזלזל בלימודיו ולהאשים את הבעיה הרפואית שלו, שכן מעתה היא תטופל ולכן ישנה ציפייה שציוניו יעלו.

לדבר עם אנשי חינוך
 
השלב הבא והחשוב לא פחות הוא השיחה עם המורה ויועצת בית הספר. חשוב מאוד לעדכן את שני הגורמים האלו באבחון, ואף להראות העתקים של האבחון במידת הצורך, זאת מאחר ועליהן מוטלת האחריות למימוש ההקלות שקיבל הילד, ואף לסיוע במהלך לימודיו למימוש הפוטנציאל הגלום בו למרות ההפרעה. מובן שחשוב מאוד לשמור על קשר עם המורה בכדי לעקוב אחר יכולת ההתגברות של הילד או הנער המאובחן על התסמינים.
מעתה, חלה עליכם האחריות לעקוב אחר הילד והתפתחות לימודיו, בכדי לוודא שהטיפול שנעשה לו, אינו לשווא. במידה ובחרתם בטיפול תרופתי, הקפידו לעקוב אחר תופעות הלוואי. תופעות שכיחות הנגרמות מנטילת ריטלין הן אובדן תיאבון ואפתיות.

 

קופון הנחה ריכוזית

 

ריכוזית נבחנה קלינית על ילדים בעלי בעיות קשב וריכוז ונמצא שיפור במבחן TOVA, לפרטים נוספים לחצו כאן


כפתור הורים ממליצים

 

 

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד