חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

בעיות קשב וריכוז - אבחונים לזיהוי

 


למרות הדעה הרווחת, בעיות קשב וריכוז מופיעות אצל כל אדם בצורה שונה. בעיות הקשב והריכוז אצל ילדים נובעות מסיבות פיזיולוגיות שונות, המשפיעות עליו באופן שונה, ולכן האבחונים יהיו אחרים בין אחד לאחר. לפניכם מידע על כמה אבחונים מובילים לזיהוי בעיות קשב וריכוז.


Conners CPT


מטרת האבחון היא לזהות את מהירות התגובה אצל הנבדק. במהלך המבחן מופיעה על המסך מולו אות באנגלית, והוא נדרש למצוא אותה במהירות במקלדת המונחת לפניו, כאשר הגורם הנמדד הוא הזמן בין החשיפה של האות לנבדק לבין הלחיצה על המקש במקלדת. מטרת האבחון הזה היא לזהות היפראקטיביות ואימפולסיביות ופחות מהפרעת קשב וריכוז. 


TOVA


מטרת האבחון היא לבדוק את היכולת של הנבדק לשמור על קשב לאורך זמן, לזהות ליקויים בקשב, אימפולסיביות, זמן תגובה והיפראקטיביות. במהלך האבחון, מופיעים מול הנבדק גירויים בצורת ריבועים באזורים שונים במסך (באמצע, בצד, למעלה ובתחתית) והוא נדרש ללחוץ על מקש בכל פעם שזה קורה. במהלך האבחון, משתנה הזמן בין הופעת הגירויים, ובדיוק שם נבחן הילד – האם הצליח לשמור על יציבות הקשב שלו לגירוי.


קופון הנחה ריכוזית


MOXO


המבחן פותח בישראל והוא כולל שתי גרסאות לשכבות גיל שונות. הגרסה לילדים בני 7-12 נמשכת 15 דקות, בעוד הבדיקה הנערכת לבוגרים בני 13 ומעלה נערכת כ-18 דקות. במהלך המבדק, מציג הבוחן לנבדק גירויים מחיי היום-יום שלו, ומבקש ממנו ללחוץ על מקש בכל פעם שמופיע גירוי מסויים במהלך הסצינה. כך נבחנת יכולתו של הילד או של הבוגר להתמקד במשימה אחת בעת גירויים חיצוניים חזותיים. 

ניתן לומר שהמבחן האחרון מזהה את ההפרעה השכיחה ביותר אצל ילדים, היכולת להתמקד בגירוי אחד בעת הצגת גירויים חזותיים רבים, יכולתו לעבד מידע ולהגיב בזמן מוגדר. הליקוי הזה, הוא גורם העיקרי לירידת הציונים של הילדים הסובלים מהתסמונת: במהלך המבחנים הבית ספריים, כאשר הילדים נדרשים להתרכז לאורך זמן ממושך בגירוי אחד – כלומר במבחן, מחשבתם נודדת כאשר מופיעים גירויים אחרים: דיבור מהצד השני של הכיתה, התעופפות חרק בתקרת הכיתה ואפילו משב הרוח מהחלון. באמצעות הבחינה הזאת, נבדקים הפרעות קשב במדדים קריטיים כמו קשב, אימפולסיביות, היפראקטיביות. הייחודיות של המוקסו היא היכולת להפריד בין שני הליקויים השכיחים והדומים –אימפולסיביות והיפראקטיביות ובכך לטפל בהם בצורה המתאימה לכל אחד מהם. המבחן הזה הוא המבחן היחיד מבין השלושה שמדמה גירויים סביבתיים יומיומיים החווה כל נבדק ומשלב בהם גירויים חיצוניים, בדומה לצורה בה משפיעה ההפרעה על חיי היום יום של המאובחנים.


קופון הנחה ריכוזית

   

 ריכוזית הוא תוסף תזונה ממיצוי צמחים שנבחן קלינית על ילדים עם הפרעות קשב וריכוז ונמצא כמשפרת תוצאות מבחן TOVA. לחצו לפרטיםמוצר זה אינו תרופה ולא נועד לרפא או למנוע מחלה


כפתור הורים ממליצים 
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד